چیزکیک رو با طعم‌های مختلفی میشه درست کرد و یکی از این طعم‌ها چیزکیک پرتقالیه. چیزکیک پرتقالی طعم بسیار خوبی داره و فوق‌العاده خوشمزه هست. در ادامه با طرز تهیه چیز کیک پرتقالی یخچالی بدون قالب کمربندی با پایه بیسکویت به صورت مرحله به مرحله آشنا میشید.


مواد لازم برای تهیه چیزکیک پرتقال با پایه بیسکویت و پنیرماسکارپونه

  • بیسکویت پتی بور 2 بسته
  • کره 100 گرم
  • آب پرتقال یک لیوان
  • پنیر ماسکارپونه (یا پنیر خامه‌ای) یک بسته 200 گرمی
  • خامه یک بسته 200 گرمی
  • شکر 3 قاشق غذاخوری
  • وانیل نوک قاشق چای‌خوری (به دلخواه)
  • پرتقال فیله شده 1 عدد
  • پودر ژلاتین 1 قاشق غذاخوری
  • ژله پرتقالی 1 بسته

طرز تهیه چیزکیک پرتقالی بدون فر با پایه بیسکویت پتی بور

چیزکیک یخچالی پرتقالی بدون فر

مرحله اول، خرد کردن بیسکویت

برای درست کردن چیزکیک پرتقالی با پایه بیسکویت، ابتدا بیسکویت‌ها رو داخل یک کیسه فریزر بریزید و با گوشت‌کوب بکوبید تا کامل پودر بشه. کره رو روی حرارت غیر مستقیم یا کم آب کنید. سپس بیسکویت پتی بور خرد شده رو با کره آب شده مخلوط کنید.

برای درست کردن چیزکیک پرتقال بدون قالب کمربندی، کف ظرف مورد نظرتون رو یک لایه کیسه فریزر پهن کنید. بیسکویت رو کف قالب پهن کنید و با گوشت‌کوب خوب فشرده کنید و به مدت نیم ساعت داخل یخچال بذارید تا خودشو بگیره.

نکته مهمی که در درست کردن چیزکیک باید رعایت کنید اینه که حتما بیسکویت رو خوب بکوبید تا در زمان سرو چیزکیک وا نره.

همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک خرمالو بدون فر یخچالی


مرحله دوم، حل کردن پودر ژلاتین

یک قاشق غذاخوری پودر ژلاتین رو با یک قاشق غذاخوری شکر مخلوط کنید. داخل سک کاسه کمتر از نصف لیوان آب بریزید و مخلوط پودر ژلاتین و شکر رو کم کم داخل آب بریزید و مدام هم بزنید تا حل بشه. سپس کاسه رو روی حرارت غیر مستقیم بذارید تا پودر ژلاتین و شکر کامل در آب حل بشه و مایه به دست اومده شفاف بشه.


مرحله سوم، آماده کردن لایه پنیری

یک عدد پرتقال رو فیلمه و خرد کنید. خامه، پنیر ماسکارپونه، دو قاشق غذاخوری شکر و وانیل رو داخل یک کاسه بریزد و با همزن برقی یا دستی خوب هم بزنید. سپس فیله پرتقال و ژلاتین حل شده رو اضافه کنید و مواد رو با هم مخلوط کنید.

قالب رو از یخچال بیرون بیارید و مواد رو به آرومی روی بیسکویت بریزید و سطحش رو کامل صاف کنید. سپس قالب رو دوباره داخل یخچال بذارید و یک ساعت زمان بدید تا لایه پنیری خودشو بگیره.


مرحله چهارم، آماده کردن لایه ژله‌ای

یک لیوان آب پرتقال رو روی حرارت بذارید تا کمی گرم بشه. سپس یک بسته پودر ژله پرتقالی رو داخل آب پرتقال گرم بریزید و کمی هم بزنید تا کامل حل بشه. وقتی که خنک شد، چیزکیک پرتقالی رو از یخچال بیرون بیارید و ژله پرتقالی رو به آرومی روی لایه پنیری بریزید و چیزکیک پرتقالی رو به مدت سه تا چهار ساعت داخل یخچال بذارید تا ژله ببنده.


مرحله پنجم سرو و تزئین

وقتی که ژله روی چیزکیک سفت شد، چیزکیک پرتقالی رو با کیسه فریزر از قالب خارج کنید و برش بزنید و داخل ظرف مورد نظرتون سرو کنید و با پرتقال فیله شده یا ورقه شده تزئین کنید. نوش جان.

همچنین بخوانید:
4.6/5 - (25 امتیاز)