دسر ژله کرم کارامل یه دسر ساده اما خوشمزه‌ست که برای آماده کردنش به زمان زیادی نیاز ندازید. طعم و مزه این دسر خیلی شبیه به کرم کارامله، اما درست کردنش نسبت به کرم کارامل خیلی راحت‌تره و تخم مرغ هم نداره. در ادامه با آموزش درست کردن ژله کرم کارامل شکلاتی مرحله به مرحله آشنا میشید.


مواد لازم برای تهیه ژله کرم کارامل

  • شیر 3 لیوان
  • نشاسته گل یا ذرت 2 قاشق غذاخوری
  • پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری
  • پودر ژلاتین 2 قاشق غذاخوری
  • شکر 6 قاشق غذاخوری
  • خامه 2 قاشق غذاخوری
  • شکلات خرد شده 2 قاشق غذاخوری
  • وانیل نوک قاشق چای‌خوری

با این مقدار مواد اولیه می‌تونید برای 6 تا 8 نفر دسر ژله کرم کارامل درست کنید.


طرز تهیه دسر ژله کرم کارامل شکلاتی با پودر ژلاتین

طرز تهیه دسر ژله کرم کارامل شکلاتی با پودر ژلاتین بدون فر

مرحله اول، حل کردن پودر ژلاتین داخل آب

برای شروع 15 قاشق غذاخوری آب سرد رو بریزید روی پودر ژلاتین و خوب هم بزنید تا به طور کامل با هم مخلوط و اسفنجی بشه. وقتی که مواد اسفنجی شدن، ظرف رو روی بخار آب قرار بدید (روش بن ماری) و تا زمانی که به یک مایع شفاف تبدیل بشه صبر کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر نسکافه ای با نشاسته ذرت بدون ژلاتین


مرحله دوم، مخلوط کردن نشاسته با شیر

شیر سرد رو داخل یک قابلمه که بهتره نچسب باشه بریزید، سپس نشاسته ذرت یا گل رو به شیر سرد اضافه کنید و هم بزنید و بذارید روی حرارت ملایم تا گرم بشه. برای خوشمزه‌تر شدن دسر بهتره از شیر پرچرب استفاده کنید.


مرحله سوم، اضافه کردن شکر و پودر کاکائو

پودر کاکائو رو داخل نصف لیوان آب جوش بریزید و هم بزنید تا کامل حل بشه. سپس شکر و پودر کاکائو حل شده در آب و شکلات خرد شده رو به شیر و نشاسته اضافه کنید و روی حرارت کم هم بزنید. حرارت رو کم کنه چون شیر نباید به جوش بیاد.

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر به ترکیه ای با بستنی


مرحله چهارم، اضافه کردن پودر ژلاتین

در این مرحله پودر ژلاتین حل شده به مواد اضافه کنید و هم بزنید. حدود 1 تا 2 دقیقه بعد خامه و وانیل رو اضافه کنید و هم بزنید تا خامه به طور کامل در مواد حل بشه و سپس از روی حرارت بردارید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر یخچالی با بیسکویت پتی بور و کاکائو و نشاسته بدون خامه


مرحله پنجم، قرار دادن دسر داخل یخچال

چند دقیقه بعد که مواد از حرارت افتاد، به ارومی مواد رو داخل ظرف یا ظرف‌هایی که برای دسر انتخاب کردید بریزید. به دلخواه می‌تونید روی دسر مقداری شکلات رنده شده و فندق خورد شده بریزیدبه دلخواه می‌تونید روی دسر مقداری شکلات رنده شده و فندق خورد شده بریزید. وقتی که خنک شد به مدت 6 ساعت بذارید داخل یخچال تا خودشو بگیره و سفت بشه.

همچنین بخوانید: طرز تهیه دسر لبو قرمز با خامه و پودر ژلاتین