از‌ کرمفیل میتونید داخل پیراشکی، انواع تارت، نان، کیک و کاپ کیک استفاده کنید. همچنین به جای خامه قنادی برای تزئین کیک استفاده میشه. به شدت خونگیش خوشمزست و طعمش نوستالژی و خاطره انگیزه.

مواد لازم برای تهیه کرمفیل با نشاسته ذرت

  • دو عدد زرده ی تخم مرغ
  • چهار قاشق پر شکر
  • یک قاشق چای خوری وانیل
  • دو قاشق پر نشاسته ذرت
  • یک لیوان + یک چهارم لیوان شیر

دستور تهیه کرمفیل با نشاسته ذرت

طرز تهیه کرمفیل با نشاسته ذرت

 

برای شروع ابتدا دو عدد زرده ی تخم مرغ رو به همراه دو قاشق پر شکر و یک قاشق چای خوری وانیل ۵ دقیقه هم بزنید تا کرم رنگ و کش دار بشه.

بعد دو قاشق پر نشاسته ذرت رو اضافه کنید و چند ثانیه هم بزنید تا یک دست بشن.

در ادامه یک لیوان + یک چهارم لیوان شیر رو به همراه دو قاشق پر شکر روی حرارت بذارید تا شکر حل بشه و شیر از کناره ها شروع به حباب زدن بکنه. بعد شیر داغ رو به مواد کم کم اضافه کنید و سریع هم بزنید تا تخم مرغ نبنده.

مجدد مواد رو به داخل قابلمه برگردونید و روی حرارت خیلی کم حدود ۱۰ دقیقه هم بزنید تا غلیظ بشه و جای پره‌های همزن روش بمونه. سپس از روی حرارت که برداشتید ۲۰ گرم کره ی سرد رو بهش اضافه کنید.

برای تهیه کرمفیل شکلاتی، کرمفیل نسکافه‌ای و کرمفیل زعفرانی فقط کافیه یک قاشق غذا خوری پودر بهش اضافه کنید. من به نیمی از مواد یک قاشق چای خوری پودر شکلات و دو قاشق شکلات چیپسی شیرین اضافه کردم.

اگه میخواید کرمفیل رو ماسوره بزنید و برای تزئین کیک استفاده کنید بهتر هست یک بار از صافی ردش کنید. دو تا سه ساعت در یخچال استراحت کنه آماده هست و تا ۳ روز توی یخچال ماندگاری داره.

امیدوارم که درست کنید و از طعم خوبش لذت ببرید. نوش جان