لوکوم سیب رو تا حالا امتحان کردید؟ پیشنهاد می کنم این بار لوکوم رو با طعم سیب درست کنید چون که حسابی جذاب و خوشمزه ست و عطر و طعم بی نظیری داره! لوکوم از شیرینی های ترکیه ای هست که در طعم و مزه های مختلف تهیه میشه، با طعم های پرتقال و انار و هویج و … . سیب میوه ای که همیشه در دسترسه و همه موقع هست، لوکوم رو می تونید با انواع میوه و آب میوه و مغزیجات درست کنید.

مواد لازم برای تهیه لوکوم سیب

  • آب سیب ۲ لیوان
  • نشاسته گندم یا ذرت ۴۰ گرم (حدود ۴ قاشق غذاخوری)
  • شکر ۴ تا ۵ قاشق غذاخوری
  • وانیل ۱/۴ قاشق چای خوری
  • کره ۲۵ گرم

طرز تهیه لوکوم سیب

طرز تهیه لوکوم سیب

برای شروع ابتدا حدود ۷ الی ۸ عدد سیب رو خرد کردم، هسته اش رو جدا کردم. برای این که رنگش خیلی تغییر نکنه بهش خیلی کم اب لیمو اضافه کردم و بعد آبش رو گرفتم، به دو لیوان آب سیب نیاز داریم.

می تونید برای این که رنگ آب سیب هم تیره نشه، از آب مرکبات مثل آب پرتقال و آب آناناس و … هم در مقدار خیلی کم استفاده کنید و به آب سیب اضافه کنید.

داخل ظرفی آب سیب، نشاسته، شکر رو ریختم و ترکیب کردم. روی حرارت ملایم قرار دادم و مرتبا هم زدم. وقتی که کم کم به غلظت رسید کافی نیست باید روی حرارت مدام هم زده بشه.

حرارت ملایم رو به کم هست و حدود چهل و پنج دقیقه من روی حرارت هم زدم. در آخر وانیل و کره ریختم و ترکیب کردم و از حرارت برداشتم.

همون طور که گرم هست داخل ظرفی کیسه فریزر انداختم و کفش کمی نشاسته (یا پودر نارگیل) ریختم و مواد لوکوم رو اضافه کردم و یکدست پهن کردم و روش هم کمی نشاسته (یا پودر نارگیل) ریختم یخچال گذاشتم که خودش رو بگیره. حدود ۵ ساعت و یا بیشتر هم میشه.

بعد به شکل دل خواه برش دادم. این لوکوم رو می تونید با هر طعم و با هر نوع آب میوه درست کنید، فقط میزان شکر بستگی به شیرینی و ترشی میوه تون داره و بر این اساس تنظیم کنید.