ژله هندوانه ای با پودر ژله میوه ای درست کردم و نتیجه کار خیلی عالی شد. دستور کامل رو براتون نوشتم، امیدوارم که براتون مفید باشه.

مواد لازم برای تهیه ژله هندوانه ای با پودر ژله

  • پودر ژله میوه ای قرمز رنگ ۱ بسته
  • پودر ژله میوه ای آلوئه ورا ۱ بسته
  • پودر ژله میوه ای سبز رنگ ۱ بسته
  • بستنی وانیلی ۱ لیوان
  • رنگ خوراکی قرمز و سبز در صورت نیاز

طرز تهیه ژله هندوانه ای با پودر ژله میواه ای برای شب یلدا

طرز تهیه ژله هندوانه با پودر ژله میواه ای برای شب یلدا

سه ظرف مشابه در سه سایز از کوچک به بزرگ نیاز داریم. همه جای سه ظرف را با قلمو و روغن مایع چرب کنید.

یک بسته ژله قرمز رنگ را با ۱.۵ پیمانه آب جوش مخلوط کرده هم بزنید تا ذرات ژله کاملا حل شود. میتوانید از روش بن ماری هم استفاده کنید تا ژله کاملا شفاف شود.

ژله قرمز را در ظرف سایز کوچک بریزید و در یخچال قرار دهید تا کاملا ببندد. یک بسته ژله آلوئه ورا را با یک لیوان آب جوش کاملا حل کرده یا بن ماری کنید وقتی از دما افتاد ۱ لیوان بستنی وانیلی (نرم شده در دمای محیط) را به آن افزوده و کاملا مخلوط کنید.

ژله قرمز را از ظرفش جدا کرده وسط ظرف سایز دوم قرار دهید و ژله بستنی آلوئه ورا را قاشق قاشق روی آن بریزید تا ظرف کاملا پر شود. ژله را در یخچال قرار داده تا کاملا ببندد.

ژله سبز رنگ را هم با ۱.۵ لیوان آب جوش آماده کنید. ژله داخل یخچال را از ظرفش جدا کرده و وسط ظرف سایز بزرگ قرار دهید.

ژله سبز رنگ ولرم را قاشق قاشق روی این ژله بریزید تا ظرف بزرگ هم کاملا پر شود. در نهایت ظرف بزرگ را در یخچال قرار داده تا کاملا ژله بسته شود سپس ژله را از ظرف جدا کرده و در ظرف سرو برگردانید.

چون ظرف های ژله را چرب کرده اید با آزاد کردن دور تا دور ژله با دست، ژله ها به راحتی از ظرف جدا می شود.

اگر احیانا جدا نشد بعد از اینکه دور تا دور ژله را با دست آزاد کردید ظرف ژله را چند ثانیه در آب گرم قرار دهید و سپس ظرف را برگردانده و ژله را جدا کنید.

اگر رنگ سبز و قرمز ژله، رنگ هندوانه نبود با اضافه کردن رنگ خوراکی سبز یا قرمز با یک خلال دندان به ژله میتوانید رنگ دلخواه را بدست آورید.

میتوانید برای درست کردن رنگ سبز و قرمز به جای پودر ژله سبز و قرمز فقط از ژله آلوئه ورا استفاده کنید به این صورت که ژله آلوئه ورا را با ۱.۵ پیمانه آب جوش حل و بن ماری کنید و رنگ خوراکی سبز یا قرمز را به آن افزوده تا رنگ سبز و قرمز هندوانه بدست آید.

در صورتی که یک بسته ژله ای که برای هر مرحله آماده کردید اضافه آمد بقیه آن را در ظرف دیگری بریزید و ژله رنگین کمان درست کنید و اگر ظرف های شما بزرگ هستند و یک بسته ژله برای هر ظرف کم هست مجدد بسته ژله دیگری آماده کنید.

نوش جان

5/5 - (3 امتیاز)
کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن 22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.