ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا یه دسر خوشمزه و شیک و مجلسی و ارزونه! دیگه چی از بهتر؟ دسر به این خوشگلی داریم اصلا مگه؟


آموزش طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا مرحله به مرحله

طرز تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا

۱. چهار بسته ژله تو رنگ های آبی و سبز و زرد و قرمز (بلوبری، لیمو، موز و آلبالو) را به طور جداگانه بن ماری کنید‌. یعنی پودر هرکدام از ژله ها را با ۲/۳ ام لیوان آب جوش روی بخار کتری در ظرف های جداگانه، حل کنید‌. سپس به همان میزان ۲/۳ آب سرد به ظرف محلول ژله ها اضافه کرده خوب مخلوط کنید.

۲. بعد حل شدن و ایجاد محلول یکدست، هر کدام از مایه ژله ها را در ظروف مستعطیلی جداگانه ریخته و در یخچال بگذارید. ۴ تا ۵ ساعت زمان بدهید تا ژله ها خوب ببندند.

۳. وقتی ژله ها سفت شدند، از قالب ها جدا کرده و هر کدام از ژله ها را به قطعات کوچک مربع یا مستعطیل یا هر شکلی که دوست داشتید برش بزنید. مجدد در یخچال بگذارید تا ژله ها در دمای محیط ذوب نشوند.
۴. در این فاصله دوبسته ژله آلوورا رو با یک لیوان آب جوش روی بخار کتری به صورت بن ماری حل کرده تا شفاف شده و تمام ذرات ژله در اب حسابی حل شود.

۵. محلول ژله را کنار بگذارید تا به دمای محیط برسد. یک لیوان شیر جوشیده شده را نیز بگذارید تا به دمای محیط برسد به طوری محلول ژله و شیر هردو باید هم دمای محیط شوند. سپس شیر را به محلول ژله آلوورا اضافه کرده و مخلوط کنید.

۶. قالب ژله را برداشته، چرب کنید. کمی از محلول را کف ظف بریزید و ژله های خرد شده رنگی رنگی را داخل ظرف بچینید به طوری که تا نزدیکی سطح ظرف پوشیده شود.

۷. سپس محلول ژله آلوورا را به آرامی روی خرده ژله ها ریخته تا سطح آن ها را بپوشاند. کمی ظرف را تکان دهید تا مایه ژله حسابی همه جای ظرف را پوشش دهد.

۸. ظرف دسر را داخل یخچال بگذارید تا حدودا ۶ ساعتی بماند. دسر آماده شود.

۹. دسر را به ظرف سرو منتقل کنید و نوش جان نمایید.

نکات مهم و فوت و فن های تهیه ژله خرده شیشه با شیر و ژله آلوورا

  • حتما باید شیر و محلول ژله هم دمای محیط آشپزخانه تان شود وگرنه اگر یک کدام گرم تر یا سردتر باشد، شیر در محلول بریده شده و دلمه دلمه می شود.
  • به جای شیر می توانید از دو بستنی وانیلی لیوانی استفاده کنید. اجازه دهید بستنی نرم شود سپس به محلول اضافه کنید.
  • می توانید از همان ژله آلورا استفاده کنید و به جای شیر از آب استفاده کرده و قسمت سفید رنگتان بی رنگ شود.
  • هنگام خارج کردن ژله از قالب، ژله را با نوک چاقو از دیواره های قالب جدا کنید.

5/5 - (2 امتیاز)