ژله دایره ای یه دسر شیک و خوشمزه و نسبتا ارزونه که می تونید خیلی راحت و  فقط با کمی حوصله درستش کنید.

مواد لازم برای تهیه ژله دایره ای

  • ۴ تا رنگ پودر ژله به دلخواه
  • ژله آلوورا 1 بسته
  • شیر یک لیوان

روش تهیه ژله دایره ای

طرز تهیه ژله دایره ای شیک و مجلسی

من از ۴ تا رنگ پودر ژله که هر کدوم نصف بسته استفاده کردم. قرمز هندوانه، نارنجی هلو، سبز لیمو، آبی بلوبری.

داخل هر کدوم نصف لیوان آب جوش ریختم و روی حرارت غیر مستقیم قرار دادم تا ذراتش خوب حل بشه. در محیط بمونه تا ژله ها خنک بشند. بعد به هر کدوم یک چهارم لیوان شیر که از قبل در دمای محیط بوده اضافه کردم. (جای شیر، بستنی هم میشه)

ژله ها رو در داخل ظرف هایی ریختم که ارتفاع ژله زیاد نشه شاید حدود یک سانت بشه تا بشه قالب زد و در یخچال قرار دادم.

ژله که بست از یخچال بیرون آوردم و با کاترهای گرد در سایزهای مختلف قالب زدم. مابقی ژله هایی که موند و قالب نخورده بود رو روی حرارت غیر مستقیم (ماکروفر یا بخار آب) قرار دادم و مجدد داخل ظرف هایی ریختم که مثل قبل ارتفاع کم بشه و قالب زدم.

این جا دست خودتونه می تونید این ژله ها رو آب کنید و در ترکیب ژله کلی استفاده کنید و یا در کنار دیس ژله تون به صورت رنده ای بریزید. بستگی به سلیقه شما هم داره.

یک بسته پودر ژله آلوورا رو با یک و نیم لیوان آب جوش حل کردم. روی حرارت غیر مستقیم قرار دادم تا ذراتش حل بشه.

یک کاسه گرد انتخاب کردم. من یه کاسه استیل انتخاب کردم. جنس ظرفتون فلزی یا پلاستیکی باشه بهتره که بتونید راحت از قالب خارج کنید.

کف کاسه کمی ژله آلوورا ریختم و در یخچال قرار دادم نیم بند بشه. بعد ژله های قالب زده رو به طور پراکنده چیدم و روش ژله آلوورا کمی ریختم (توجه کنید که آلوررا در این مراحل گرمی نداشته باشه و خنک باشه)، چند بار این مدل رو تکرار کردم کمی آلوورا و ژله قالب زده چیدم و یخچال گذاشتم کمی بست دوباره همین مراحل تا زمانی که کاملا ژله قالب زده و ژله آلوورا تموم بشه.

نصف بسته پودر ژله آلوورا رو با نصف لیوان آب جوش حل کردم. روی حرارت غیر مستقیم قرار دادم تا خوب حل بشه. گذاشتم که ژله به دمای محیط برسه و خنک بشه و بعد یک چهارم لیوان شیر که اون هم از قبل در دمای محیط بوده اضافه کردم (جای شیر، بستنی میشه)

روی لایه ژله ریختم و در یخچال قرار دادم.

تمام لایه ها پر شد، ۶ الی ۷ ساعتی یخچال بمونه و بعد دورش رو با کارد آزاد کردم، چند ثانیه داخل آب ولرم قرار دادم، وقتی که دیدم کاملا آزاد شده و جایی گیر نداره روش یه دیس مرطوب قرار دادم و برگردوندم.

نوش جان

5/5 - (1 امتیاز)