تارت میوه با بیسکویت ساقه طلایی روش تهیه آسونی داره و برای تهیه اون به زمان زیادی نیاز نیست. در ادامه با دستور پخت تارت میوه با بیسکویت ساقه طلایی مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.


مواد لازم برای تهیه تارت بیسکویتی

مواد لازم برای تهیه خمیر تارت

  • بیسکویت ساقه طلایی 1 بسته
  • کره 100 گرم

مواد لازم برای تهیه مواد میانی تارت

  • شکر 150 گرم
  • نشاسته ذرت 40 گرم
  • زرده تخم مرغ 4 عدد
  • شیر حدود دو و نیم پیمانه
  • وانیل نصف قاشق چای‌خوری
  • میوه دلخواه به مقدار لازم

طرز تهیه تارت میوه ای با بیسکویت ساقه طلایی بدون فر

طرز تهیه تارت میوه ای با بیسکویت ساقه طلایی بدون فر

مرحله اول، پودر کردن بیسکویت ساقه طلایی

برای شروع ابتدا بیسکویت ساقه طلایی رو داخل دستگاه میکسر بریزید و پودر کنید. سپس کره نرم شده رو اضافه کنید و داخل دستگاه خوب مخلوط کنید.


مرحله دوم، ریختن بیسکویت پودر شده کف قالب

کف قالب تارت یا قالب معمولی سلفون یا کیسه فریزر بذارید. بیسکویت رو داخل قالب بریزید و با گوشت‌کوب یا کف لیوان صاف و فشرده کنید به طوری که تا ارتفاع دو سانتی‌متر روی دیواره قالب بیاد.

قالب رو به مدت نیم ساعت در فریزر قرار بذارید تا 2 ساعت داخل یخچال بذارید تا مواد سفت بشه و خودشو بگیره.


مرحله سوم، آماده کردن مواد میانی تارت

داخل یک کاسه زرده‌های تخم‌مرغ و وانیل رو بریزید و کمی با هم مخلوط کنید. سپس شکر و نشاسته ذرت رو اضافه کنید و مواد رو با هم مخلوط کنید و با همزن دستی بزنید.

شیر رو داخل قابلمه بریزید و روی حرارت بذارید تا شیر گرم بشه ولی نجوشه.

شیر گرم رو کم کم به مخلوط زرده‌ها اضافه کنید و همزمان سریع به هم بزنید. سپس مایه رو دوباره درون قابلمه برگردونید و روی حرارت ملایم بذارید و مرتب هم بزنید تا کرم به غلظت فرنی برسه.

سپس کرم رو از روی حرارت بردارید و کنار بذارید تا کمی خنک بشه. در این فاصله، کرم رو دو تا سه مرتبه هم بزنید تا کرم رویه نبنده.


مرحله سوم، اضافه کردن کرم به تارت

بعد از اینکه کرم کمی سرد شد، کرم رو روی سطح تارت بریزید با پشت قاشق سطح مواد رو صاف کنید ومیوه‌ها خرد شده دلخواه‌تون رو به شکل دلخواه روی کرم بچینید.

سپس تارت رو به مدت 2 تا 3 ساعت داخل یخچال بذارید تا کاملا خنک بشه و خودش رو بگیره.

طرز تهیه تارت بدون پخت با بیسکویت و دنت، فوری و ساده

یه روش ساده‌تر برای تهیه تارت بیسکویتی استفاده از دنت به طعم‌های دلخواه خودتونه. یعنی به جای آماده کردن مواد میانی برای تارت، کافیه بعد از اینکه پایه بیسکویتی تارت رو از یخچال خارج کردید، 2 تا 3 بسته دنت با طعم دلخواه رو روی سطح تارت بیسکویتی بریزید و با میوه‌های دلخواه تزئین کنید و حدود نیم ساعت داخل یخچال بذارید و سپس سرو کنید.