بعضی از نشانه‌ها توی رابطه عاطفی و عاشقانه ما آدم‌ها از اهمیت خیلی خیلی زیادی برخورداره. اگه این علائم رو بشناسیم، به موقع متوجه اشتباه بودن رابطه عاطفی و احساسی‌مون می‌شیم و تا دیر نشده و عمرمون هدر نرفته و اعصابمون خرد نشده، اون رابطه عاطفی رو تموم می‌کنیم.

یه سؤال خیلی خیلی مهم: اگه به عنوان مثال، شریک عاطفی تون مدام به شما بگه که شما خیلی چاق هستید و باید برید یه راهی واسه لاغر کردن خودتون پیدا کنید و به هیچ وجه از این موضع پایین نیاد، شما به پنج تا دلیل بهتره این رابطه عاطفی رو رها کنی!

مهمترین نشانه‌های پایان یک رابطه عاطفی

دلیل شماره یک برای پایان اون رابطه عاطفی

اولین دلیل برای رها کردن اون آدم اینه که، وظیفه شما اینه که واقعی باشید نه اینکه به فانتزی‌ها و تخيلات یه آدم دیگه بدل بشید. آره حق با شریک عاطفی‌تونه، شما خیلی چاق‌تر از اونی چیزی هستید که تو فانتزی‌های ایشونه.

ولی نکته ماجرا اینجاست که بیشتر ماها چاق‌تر از عکس ‌های فتوشاپ شده مجلات مد هستیم. این مجله‌ها بدن‌های تخیلی رو نشون ما میدن که ما رو تشویق کنن تا خودمونو شبیه اونا کنیم، اما باید بدونید که شما هیچ وقت موظف نیستید که خودتون رو به شکل یه تصویر خیالی در بیارید. تصویری که شریک عاطفی‌تون می‌خواد.

وظیفه شما اینه که خودتون باشید. همه یادشون میره که این اندام‌های ایده آل فقط یه سری ایده هستن، ایده‌هایی که دیکته می‌کنن واقعیت چطوری باید باشه. اما یادتون نره که هیچی نمی‌تونه واقعیت رو از سر جاش تکون بده! واقعیت اینه که شما واقعی هستید نه اون تصاویر روتوش شده.

دلیل شماره دو برای قطع رابطه عاطفی

وقتی کسی بهتون میگه باید یه جور دیگه باشید، در واقع اون فرد عاشق یه توهم شده نه شما! وقتی برای هم‌دیگه «باید» تعیین می‌کنیم در واقع به این معنیه که ما با شریک عاطفی‌مون در ارتباط نیستیم، بلکه ما با رویای پارتنری که آرزو داریم داشته باشیم در ارتباطیم. اگر شریک عاطفی‌تون توهم رو ترجیح می‌ده نه شما رو، پس بهتره ایشون رو با توهماتش تنها بذارید!

دلیل شماره سه برای اتمام یک رابطه عاطفی

اگه نمیخوای خیال و توهم روکنار بذاری، اینو بدون که شریک عاطفیت همینطوری شم ازت جدا شده. اگه شخصی که دوستش دارید نمی تونه شما رو همونطور که هستید دوست داشته باشه، شما باید ازش جدا بشید و برید کسی رو پیدا کنید که می تونه شما رو همانطور که هستید دوست داشته باشه.

از اونجایی که شریک شما با یه توهم ازدواج کرده، ایشون قبل همه اینا شما رو طلاق داده، چرا؟ چون با خود واقعی تون ازدواج نکرده با توهماتی که نسبت به شما تو سرش بوده ازدواج کرده. پیشنهاد من به شما اینه که بذارید شریک زندگی تون توخیالاتش زندگیش روسپری کنه، اما شما می تونید به دنبال شخص دیگه ای باشید که با واقعیت در تماس باشه نه با تخیل و فانتزی!

دلیل شماره چهار برای قطع رابطه عاشقانه

وقتی آرزوی اینکه شریک زندگی‌تون تأییدتون کنه رو رها می‌کنین، در واقع تازه آزاد می‌شین که خودتون باشید. آدم‌های دیگه ممکنه فکر کنن وقتی در قالب توهمات اونا نمی‌گنجیم، این ما هستیم که مشکل داریم. بعضی وقت‌ها حتی خودمون هم به اشتباه معتقدیم که اگه شبیه اون چیزی که اونا آرزو می‌کنن نیستیم اشکال از ماست، اما شما هیچ مشکلی ندارید.

تأکید می‌کنم که کار شما غیر واقعی بودن نیست، کار شما واقعی بودنه، همون طوری که در این لحظه هستید. اگه چاق هستید، چاقيد، اگر لاغرید، لاغرید. ما هیچ وقت نمی‌گیم درخت بلوط خيلی بلوطه و نمی‌گیم آب خیلی مرطوبه، چون واقعا همونن که می‌بینیم و می‌شناسیم، چیزی غیر از این نیستن.

با این حال، هر روز در مورد همدیگه و خودمون اظهار نظرهای دیوانه کننده‌ای می‌کنیم. وقتی که آدم‌ها نمی‌تونن ما رو همون طور که هستیم دوست داشته باشن ممکنه خودشونو درگیر این کنن که ما رو بکوبن و از نو بسازن. اما شما به نوسازی احتیاج ندارید، شما باید خودتون رو همون‌طور که در واقعیت هستید بپذیرید. شما به واقعی بودن احتیاج دارید، شما به کسی احتیاج دارید که بجای توهم، با واقعیت شما در تماس باشه!

دلیل شماره پنج برای پایان یک رابطه عاطفی

لازم نیست خودتونو تغییر بدید تا شریک عاطفی‌تون، شما رو دوست داشته باشه. تلاش برای تغییر خودمون برای اینکه شبیه خیال و فانتزی شخص دیگه‌ای بشیم عمل خشونت آمیزیه! میگید چرا؟ الان میگم.

ما می‌تونیم وزن خودمون رو به اندازه آدمی که از بیماری بی‌اشتهایی عصبی مثل چوب خشک شده کاهش بدیم یا مطابق سليقه پارتنرمون لباس بپوشیم، اما ما با این کارها فقط داریم خودمون رو تو فانتزی‌های شریکمون می‌چپونیم، وقتی این کار رو انجام می‌دیم معنیش اینه که ما از خود واقعی‌مون متنفریم و عاشق تصویری هستیم که تو ذهن شریک عاطفی‌مون از ما نقش بسته.

حاضریم خودمون رو از بین ببریم ولی تصور طرف مقابل‌مون از ما طوریش نشه. خوب دقت کنید، همچین کارهایی هرگز نمی‌تونه راه حل باشه، چون خودش یه مشكله.

یادتون باشه وظیفه شما اینه که در قالب خیالات و فانتزی‌های کسی قرار نگیرید، کار شما اینه که خودتون باشید. هر چه زودتر شریک عاطفی‌تون دست از جستجوی فانتزی و خیالاتی که وجود نداره برداره، زودتر حقیقت رو پیدا خواهد کرد. شما هم هر چه زودتر خیالاتتون رو رها کنید، زودتر خودتون رو پیدا خواهید کرد و هرچه زودتر به دنبال کسی باشید که شما رو همونطور که هستید دوست داشته باشه، زودتر عشق رو پیدا خواهید کرد.

عشق، واقعیت رو نقض نمی‌کنه، عشق واقعیت رو در آغوش می‌گیره.