ترشی لوبیا سبز درسته بدون سبزی و ساده یه ترشی خوشمزه و فوریه که درست کردنش هم خیلی راحته. برای تهیه این ترشی به مواد اولیه کمی نیاز دارید. برای تهیه این ترشی بهتره که از لوبیا سبزهای تازه و ترد استفاده کنید.

در ادامه با روش تهیه ترشی لوبیا سبز خام درسته مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.


مواد لازم برای تهیه ترشی لوبیا سبز درسته بدون سبزی

  • لوبیا سبز 1 کیلو
  • سیر 10 حبه
  • سرکه 2 پیمانه نمک به مقدار لازم

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز بدون سبزی

طرز تهیه ترشی لوبیا سبز درسته ساده مرحله به مرحله

مرحله اول، شستن و پاک کردن لوبیا سبز

برای شروع ابتدا لوبیا سبز ها رو رو شسته و سر و تهش رو بزنید.


مرحله دوم، پختن لوبیا سیز

در ادامه داخل یک قابلمه آب بریزد و بذارید به جوش بیاد. سپس لوبیا سبز ها رو داخل آب جوش بریزید و حدود ده دقیقه زمان بدید داخل آب جوش بمونه و بپزه.

داخل یک ظرف بزرگ آب سرد بریزید و چند تکه یخ داخلش بیندازید. بعد از گذشت ده دقیقه، لوبیا سبز رو آبکش کنید و بلافاصله داخل ظرف آب سرد بریزید و روش چند تکه یخ بیندازید و ده دقیقه هم زمان بدید تا داخل آب سرد بمونه و سپس آبکشی کنید و بذارید داخل صافی.

با این کار لوبیا سبزها نرم و انعطاف پذیر میشن.


مرحله سوم، چیدن لوبیا سبزها داخل ظرف‌های شیشه‌ای

در این مرحله لوبیا سبزها رو به صورت عمودی داخل شیشه‌های تمیز بچینید و داخل هر شیشه چند حبه سیر، یک قاشق غذاخوری نمک، نصف پیمانه سرکه سیب یا سرکه انگور بریزید و بقیه شیشه‌ها رو با آب جوش پر کنید.

درب شیشه‌ها رو محکم ببندید و در جای خشک و خنک نگهداری کنین. بعد از گذشت یک هفته ترشی لوبیا سبز پخته درسته بدون سبزی و خوشمزه ما آماده مصرف شده. امیدوارم که این ترشی لوبیا سبز بدون سبزی و ساده رو درست کنید و خوشتون بیاد. نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی لوبیا سبز خرد شده با گوجه

5/5 - (3 امتیاز)