خرداد یا برج سرطان چهارمین برج در طالع بینی خورشیدی است. تیر ماهی ها عاشق مهتاب هستند و این علاقه از آنجا است که خصوصیات آنها نیز مثل ماه است. شخصیت ثابت و شوخ بودن آنها از این مشخصه است. آنها مجلس را به راحتی گرم و شاد می کنند و انسانهای شوخی هستند. شاد بودن و خنده رو بودنش ظاهری است و در باطن شخصیتی شکاک دارد و به راحتی این خصوصیت را به دیگران منتقل می کند. انسانی زودرنج است و به راحتی اشکش در می آید اما اگر آن را بروز ندهد از درون گرفته و ساکت می شود. اما این آدم خنده رو اگر ناراحت شود هیچ گاه آن را فراموش نمی کند.

خصوصیات شخصیتی متولدین تیر

متولدین تیر عصبی و بداخلاق هستند و این خصوصیت به تغییر حالت ماه یا مد دریا بر می گردد. متولدین سرطان انسان های احساسی هستند، آنها خیالاتی و رویایی اند، حافظه قوی دارند و نسبت به زادگاه خود متعصب هستند. او راز دار خوبی است و مهربان و با هوش است و به وسایل عتیقه و قدیمی علاقه مند است. او به قدری راز دار است که کسی از راز زندگی او سر در نمی آورد اما او می تواند از هر راهی مسایل شما را پیدا کند. او انسان خسیسی نیست واما ترجیح می دهد دیگران قبل از او حساب کنند.

متولد تیر انسان حسابگری است و به همین دلیل در معامله ها موفق است او در انجام هر کاری تمام بعدهای آن را می سنجد و بعد عمل میکند. آنها خانواده دوست هستند و خانه شان را مقدس میدانند او بسیار آینده نگر است اما همیشه از آن می ترسد که مبادا دچار ورشکستگی و قحطی شود. او انسان حساسی است و بیماری های کوچکش را آن چنان بزرگ می کند که تبدیل به مشکل می شود. متولدین ماه تیر اغلب به بیماری های گوارشی- روده – قفسه سینه و پوست مبتلا می شوند. روحیه آنها عاشق پرورش گل و گیاه است و هیچ کس به اندازه او نمی تواند در امور مالی پس انداز خوبی داشته باشد آنها بسیار ملاحظه کارند واز دست کسانی که اصراف می کنند عصبانی می شوند و به یاد محتاجان می افتند.

همچنین بخوانید: خصوصیات متولدین تیر ماه از دید روانشناسی

سنگ ماه تولد تیر

سنگ متولدین تیر ماه تابستان “گارنت” است. گارنت تیره رنگ بوده و به یاقوت قرمز شباهت دارد. گارنت سنگی است که پشتیبان مسافرانی است که با کشتی مسافرت می کنند. از فواید و آثار سنگ گارنت  می توان به درمان سرطان در مراحل ابتدایی آن، مستحکم کردن دیواره های سرخرگ و تقویت فوه بینایی اشاره کرد. آثار مثبت گارنت در بین زنان خود را بیشتر نشان می دهد. گارنت در بهبود بیماری های خاص زنان مفید بوده و همچنین اثر بسیار مثبتی در بهبود اختلالات قاعدگی دارد.

بارزترین خصوصیات مرد متولد تیر

مرد متولد تیر انسان رازداری است و احتمال دارد پس از یک عمر زندگی باز هم از اسرار دورن او با خبر نشوید او زیاد اهل حرف زدن نیست و بسیار حساس و با وفا است اما بدانید گاهی برعکس می شود و خلاف آن عمل می کند. گاهی ممکن است زبان او تلخ شود و چنان عصبی شود که به خود اجازه نزدیک شدن نمی دهید.

مرد متولد تیر بسیار محتاط است و هیچ گاه از یک خانم تقاضای نا مطلوب نمی کند. با تمام تفاسیری که از بد خلقی و اخموبودن او گفتیم اما قلبی مهربان ورئوف دارد و همین باعث حساس بودنش شده. او انسان ریسک پذیری نیست و بدون تضمین کاری انجام نمی دهد. او پولدار شدن و پول بدست آوردن را دوست دارد و در عین حال ولخرجی نمی کند. او همیشه ذخیره میکند و هیچ گاه دچار فقر و بی پولی نمی شود.

پول جمع کردن دلیل فخرفروشی و غرور آنها نیست بلکه هراس از روزهای فقر است. او در همه موارد بهترین را دوست دارد و می خواهد در بهترین رستورانها غذا بخورد. او معتقد است اجناس با کیفیت بخرد حتی اگر پول زیادی برای آنها بدهد تا زمان بیشتری به او کار بدهد. مرد متولد تیر بسیار هنرمند است او در زمینه های عکاسی و طراحی و نقاشی استعداد بالایی دارد و تابلوهای نقاشی اش را بسیار گران می فروشد.

اگر شما عاشق مرد متولد تیر هستید باید به همراه او مادرش را نیز بپذیرید در غیر این صورت مثل یک بچه نازنازی باید از او مراقبت کنید و رسیدگی کنید تا دوری مادرش را حس نکند. او مردی شیک پوش است آنها بسیار وابسته به خانواده هستند.

او به گذشته و اجدادش خیلی اهمیت میدهد به خانم ها بسیار احترام میگذارد. آنها به سختی دختر مورد نظر خود را انتخاب می کنند و حسابی او را سبک و سنگین می کنند و بعد پیشنهاد ازدواج میدهند او در برابر فرزندش بیشتر نقش یک مادر را ایفا میکند تا پدر. او بسیار صبور و مهربان و تکیه گاه فرزندان است اما در برابر حس استقلال فرزندان کمی احساس وحشت می کنند. چنانچه تصمیم گرفتید بخشی از زندگی او شوید همه چیز زیبا و آراسته باشد به مادرش اهمیت دهید و نشان دهید به اندازه او به مادرش وابسته اید.

همچنین بخوانید: خصوصیات مرد متولد تیر ماه از دید روانشناسی

بارزترین خصوصیات زن متولد تیر

اگر شما عاشق یک زن تیرماهی شدید هیچ گاه نخواهید فهمید که او آرام و متین است یا تند و عصبانی! او گاهی چنان شاد است که دنیا را می لرزاند و گاهی چنان غمگین است که تا مرز افسردگی پیش می رود. او زنی نجیب و متین است و طبق مشخصات تیرماه عاشق پس انداز کردن است.

اگر میخواهید با زن متولد تیر ازدواج کنید یا نشان دهید که اهل پس انداز کردن هستید یا به شدت کار کنید و پول در بیاورید. هنگامی که قرص ماه کامل است هنر و رویاهای زن تیرماه متولد می شود. او بسیار خجالتی و دل نازک است، کم حرف است و از تمسخر بسیار ناراحت می شود. اگر احساس کند شما عاشق واقعی او هستید، اسرار قلبش را برای شما بازگو می کند. او زن ترسویی است و از پیری و زشتی و بد هیکلی و بی وفایی و خیانت به شدت می ترسد و شما باید مرتب بازگو کنید که همیشه با او می مانید و در کنارش هستید.

زن متولد تیر  کدبانوی خوبی است و عاشق آشپزی است، شوخ طبع و با محبت است او بسیار صادق و مطيع و با وفا است. فقط مراقب باشید از شما آزرده نشود چون دچار افسردگی می شود. او هر چیزی را نگه می دارد زیرا معتقد است روزی به کار می آید. او از تمام حالت ترسوئی که دارد اگر احساس کند عزیزانش در خطر هستند تبدیل به زن شجاعی می شود. او در حکم مادر به شدت از فرزندانش حمایت می کند و به آنها کمک می کند تا راهشان را پیدا کنند او به فرزندانش عشق می ورزد. اکثر این مادران فرزندانشان را لوس می کنند. او دلش نمی خواهد فرزندش ازدواج کند و این از شدت وابستگی اوست.

همچنین بخوانید: خصوصیات زن متولد تیر ماه از دید روانشناسی

همچنین بخوانید: خصوصیات کودکان متولد تیر ماه

همچنین بخوانید: خصوصیات مدیر و کارمند متولد تیر ماه