تو قرن بیست و یک، دو تا نکته کاملا واضحه:

  • آموزش مسائل جنسی مهمه
  • فرهنگ هایی که معتقدن رابطه جنسی موضوع خجالت آوریه، به همه چی گند زدن و حال روز جامعه شون خیلی جالب نیست!

تو فرهنگ هایی که درباره مسائل جنسی صحبت نمی کنن و صرفا بر خویشتنداری تأکید می کنن، میزان سکس های پر خطر و بارداری در نوجوون ها و آمار بیماریهای مقاربتی بالاتره، چرا؟ چون همه آدم ها دقیقا کاری رو می کنن که ازش منع شدن. طبق تجربه، اکثر آدما چه از نظر اجتماعی و چه از نظر احساسی توانایی مدیریت زندگی جنسی سالم رو ندارن. بنابراین اینجا می خوام چندتا مورد رو که همه باید در سنین نوجوانی آموزش ببینن اما نمی بینن رو مطرح کنم.
ما می تونیم با آدم حسابیا رابطه داشته باشیم، با آدمهای بیخود و به درد نخورم همینطور! ما حتی می تونیم با دشمن مون هم سکس کنیم. وقتی خوشحالیم سکس می کنیم، وقتی ناراحتیم سکس می کنیم، وقتی احساس تنهایی می کنیم می تونیم سکس کنیم، وقتی هم که عاشقیم سکس می کنیم! بعضیا هم تمام تنش و اضطرابشون رو با سکس تخلیه می کنن! بعضیا زنم می گیرن یا شوهرم می کنن ولی براشون کافی نیست و همش در حال ناخنک زدنن! الان متوجه شدین که وقتی میگم بالای 90 درصد آدمارو جون به جونشون کنن از سکس نمی تونن دل بکنن، یعنی چی! راستی داشت یادم میرفت، آدمها وقتی هم می خوان بچه دار بشن سکس می کنن.

نکاتی در مورد رابطه جنسی که احتمالا تا کنون نمی دانستید

رابطه جنسی صرفا یه اتفاق زیستی نیست

اولین نکته آموزشی، سکس صرفا یه اتفاق زیستی نیست، تو آموزش مسائل جنسی باید جنبه های احساسی، اجتماعی و البته پیامدهای اون در نظر گرفته بشه. باید درباره انتظارات، محدودیت ها، مواجهه با احساس شرم، مسئولیت پذیری و حریم خصوصی آدما بحث بشه.

احترام به مرزهای شخصی آدما

دومین نکته آموزشی، چطور میشه به مرزهای شخصی آدما احترام گذاشت؟ یکی از موضوعات خیلی مهم در برقراری رابطه جنسی، موضوع رضایته. آقایون باید بدونن که “اگه زنی گفت نه، معنیش نه هست.” و بعدش با اصرارتون طرف مقابل رو معذب نکنید. راستیتش این حرف درستيه ها اما این جمله یه اشکالی توش نهفته هست! همین جمله باعث میشه فکر کنین خانوم ها بالاخره باید تصمیم بگیرن و مردها اون طرفی هستن که باید اونا رو راضی کنن. این یه جورایی باعث تقویت این تفکر میشه که مردها باید خودشون رو بالاخره به یه نحوی به خانوم ها ثابت کنن و زن ها برای داشتن رابطه جنسی بالاخره باید مغلوب مردان بشن. پس حالا تکلیف چیه؟ برای احترام به حریم دیگری در رابطه جنسی دوتا کار فراموش نکنین:

  • آهسته و صبورانه قدم بردارید
  • گفتگوی شفاف و واضح رو باید بلد باشید

الان بحث رو براتون بازش می کنم. اول، نکته دوم رو میگم، باید در مورد تصمیم و میل به داشتن سکس به صورت واضح حرف زده بشه. البته منظورم این نیست فقط برين به طرفتون بگین «بیا با من سکس کن». بلکه منظورم اینه که قدم به قدم باید رابطه تون رو جلو ببرین. “من به تو علاقه مند شدم”، “می خوام با هم بیرون بريم”، “می خوام با هم بیشتر وقت بگذرونیم”، “می خوام با هم بریم خونه” و غیره. نکته دوم، باید یاد بگیرین تو رابطه هاتون پله پله برید جلو! پله پله جلو رفتن خوبیش اینه که اگه اوضاع خوب جلو نرفت پله پله هم میایی پایین، یهو همه چی نمی پوکه و دنیا یهو سرت خراب نمیشه، به همین سادگی! شما باید بتونید یاد بگیرید که همیشه خدا، توی هر کاری دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدنه.

رابطه جنسی ارزش شما به عنوان یک انسان رو بازتاب نمیده

سومین نکته آموزشی، سکس ارزش شما به عنوان یک انسان رو بازتاب نمیده. یعنی چی؟ یعنی نباید به عنوان سمبلی از فضایل یا رذایل انسانی ازش یاد بشه. این موضوع تا زمانی که مردها از اینکه که چرا نتونستن یه زنی رو به برقراری رابطه جنسی راضی کنن خجالت زده باشن و خانوم ها هم خجالت بکشن که راضی به داشتن سکس شدن ادامه داره.
همین تفکر غلطه که باعث میشه آقایون دست به هر ژانگولربازیی بزنن که زنها رو در موقعیت هایی قرار بدن که بالاخره با هزار تا ترفند راضی به سکس کنن و دقيقا همین تفکره که باعث میشه خانومها از سکس به عنوان ابزاری برای تحقیر مردها استفاده کنن و فکر کنن برای تلافی کاری که قبلا پارتنرشون باهاشون کرده کافیه آقایون رو لب چشمه ببرن و تشنه برگردونن! ولی موضوع اینه که تو این نبرد هیچ کس قرار نیست برنده بشه، فقط همه درمونده میشن، دروغ می گن، همه در حال پیچوندن هم خواهند بود و همه با کلی نقاب رو صورت با هم خوش و بش می کنن. تو همین فرهنگ مزخرفه که تجاوز و تعرض اتفاق میفته! یادتون باشه اصلا اتفاقی نیست که آمار طلاق و خشونت جنسی تو کشورهایی که بر شرم آور بودن سکس تاکید می کنن بالاتر از کشورهای متمدن و فرهیخته هستش.

خانم ها هم از رسیدن به اوج لذت جنسی بدشون نمیاد

چهارمین نکته آموزشی، زن ها هم بدشون نمیاد به ارگاسم برسن! ولی تو رو جون هر کسی که دوستش دارید، تو رابطه جنسی تون اینقدر به اینکه شریکتون حتما به ارگاسم برسه گیر ندید. نه این که بیخیال ماجرا بشیدهاااا، فقط گیر ندید! آقایون، روی صحبتم با شماهاست: زنها مثل شما نیستن که هر وقت اراده کنید بتونید به طبیعت اسپرم هدیه بدید، پس لطفا بجای گیر دادن ازشون بپرسید، عموم خانوم ها خودشون می تونن حدس بزنن که قراره این بار اوضاع چطور براشون رقم بخوره! اگه به حرفم گوش نکنید، اصرار بی مورد فقط باعث میشه که شریک تون دروغ تحويل تون بده و با جیغ جیغ کردن ادا در بیاره و شما رو از این تلاش احمقانه منصرف كنه!

تجربه آقایون و خانوم ها در رابطه جنسی متفاوته

پنجمین نکته آموزشی، تجربه آقایون و خانوم ها در رابطه جنسی متفاوته. خانوم ها و آقایون در نحوه تجربه مسائل مربوط به سکس تفاوت های ذاتی دارن. واقعیت اینه که اگه سعی کنین وانمود کنین مردان و زنان دقیقا مثل هم هستن به نظرم خیلی سطحی بینانه است. همونطور که آدما با هم فرق دارن، مردها و زنها هم با هم فرق دارن و این اصلا اشکالی نداره! هزاران پژوهش که درباره جنبه های عصب شناختی و روانشناختی زنان و مردان انجام شده به وجود این تفاوت ها صحه گذاشتن. به عنوان مثال، همین که وقتی کسی می خواد تغییر جنسیت بده، باید از هورمون درمانی استفاده کنه خودش نشون دهنده وجود این تفاوت هاست. واقعیت اینه که آقایون به صورت کلی و ذاتی با محرک های بصری بیشتری برانگیخته میشن، پس در نتیجه طبیعیه که تنوع طلبی بالاتری هم داشته باشن. اما اگه من با دست های بزرگی متولد شدم، دلیل نمیشه چون دستام بزرگه اجازه داشته باشم تو صورت بقیه مشت بزنم. اگه يه مرد میل جنسی زیادی داره، دلیل نمیشه فکر کنه حق داره زنی رو مجبور به داشتن سکس با خودش کنه، یا اینکه بخواد با همه باشه، درسته؟! فرق مرد بودن با نر بودن در رعایت همين نكاته…

صرفا واسه رفع نیاز جنسی ازدواج نکنید

ششمین نکته آموزشی، صرفا واسه رفع نیاز جنسی ازدواج نکن، یکم خویشتندار باش و به ازدواج فقط از این زاویه نگاه نکن. چند نفر رو میشناسین که می گن ای کاش انقدر واسه ازدواج عجله نمی کردم؟ کاش به خاطر داشتن رفع نیاز جنسی ام ازدواج نمی کردم؟ من که کلی از این آدما دیدم، شما هم مطمئنم که دیدید! می دونین چرا؟ چون هیچ کدوم ما در مورد نحوه شکل دادن یه رابطه دلبسته امن، نحوه برخورد با نیازهای احساسی و عاطفی مون، تفاوت بین عشق، شهوت و تعهد، نحوه حل و فصل تعارضات مون آموزش ندیدیم، با این اوصاف از روی جهل کلید می کنیم به ازدواج کردن! مثل این میمونه گواهینامه نداشتی باشی ولی بخوای پشت فرمون بشینی! وقتی ما هنوز نمی دونیم بعد ازدواج فاصله روانی مون با خونواده هامون باید چقدر باشه؟ ما بلد نیستیم که بعد ازدواج چطور با دوستای دختر و پسر دوران مجردی مون رفتار کنیم؟ و هزارتا نکته دیگه!

بذارید، آب پاکی رو دستتون بريزم، تا اینایی که بالا خدمتتون گفتم رو بلد نباشید، دیر یا زود گند میخوره به زندگی مشترک تون، پس قبل اینکه فقط بخوای خودت رو با سکس خفه کنی، بستر لازم برای یه زندگی عاطفی امن رو بساز. یادتون باشه که طراوت سکس در بستر یه رابطه امن و شفاف میتونه حفظ بشه، زورکی نمی تونید سرپا نگهش دارید!

Rate this post