ترشی سیر هفت ساله فوری! اول از همه بگم که این سیرترشی دقیقا مزه و عطر همون ترشی سیر هفت ساله رو میده ولی با این تفاوت که دیگه قرار نیست هفت سال بخاطرش صبر کنی و همون موقع میل میکنید!

بریم سراغ طرز تهیه سیر ترشی فوری با سرکه سفید

اول سیرها رو حبه ای جدا کنید و به مقدار دلخواه که رسید خوب بشوریدشون و بزار کامل خشک بشن که من برای سریعتر پیش بردن کار با پارچه نخی و تمیز خوب خشکشون کردم.

حالا یه قابلمه رو بزارید روی گاز با شعله متوسط. بعد تمام سیرها رو بریزید داخل قابلمه و سرکه سفید رو هم بهش اضافه کن تا جایی که تقریبا سر سیرها رو بپوشونه.

بزار فقط پنج دقیقه با شعله متوسط به جوش بیاد. وقتی که جوش اومد زیر شعله رو خیلی خیلی کم کنید و حالا بهش شیره خرما یا شیره انگور اضافه کنید به مقدار نصف همون سرکه ای که ریختی یا کمی کمتر از نصف. من خودم از شیره خرما استفاده کردم.

وقتی که اضافه کردید خوب هم بزنید حالا بهش کمی رب انار هم اضافه کنید. مقدار رب اناری که اضافه میکنید باید کمتر از مقدار شیره باشه و بعد خیییلی خیییلی کم نمک اضافه کنید.

نمکی که اضافه میکنید بستگی به حجم قابلمه داره. من از قابلمه کوچیک استفاده کردم پس اندازه نصف قاشق چایخوری نمک ریختم.

طرز تهیه سیر ترشی فوری

چون اگه زیادی بریزید شور میشه. حالا وقتی تمام مواد رو قاطی کردید و هم زدید زیر شعله هم کم باشه و درشو بزارید تا 15 دقیقه جوش بیاد و سیرها کمی نرم بشن.

ولی حواستون باشه خیلی نزارید بمونه یا زیر شعله خیلی زیاد نباشه که سیرها له بشن!

یه نکته دیگه هم بگم اونم اینه که اگر موقع پخت سیرترشی ها آب ترشی کف کرد فقط کافیه آروم هی همش بزنید کف به مرور از بین میره.

بعد که پخت گاز رو خاموش کنید در قابلمه رو هم بردار و بزار سیرها خنک بشن اونوقت داخل یه شیشه تمیز و خشک تمام سیر و آب سیر رو بریزید تا جایی که آب ترشی سر سیرها رو بگیره بعد بزاریدش تو یخچال.

میتونید وقتی خنک شد همون موقع میل کنید، به همین سادگی و خوشمزگی!

درضمن هرچی بیشتر بمونه توی یخچال خوشمزه تر و جا افتاده تر هم میشه، میتونید از بوته ی سیر هم استفاده کنی و من به دلخواه سیر حبه ای استفاده کردم.

آب سیر ترشی داخل عکس هم به دلیل نور خیلی تیره شده وگرنه رنگش قهوه ای هست. با توجه به ذائقتون میتونید مقدار مواد رو کم و زیادتر کنید.

4.2/5 - (13 امتیاز)