این شیرینی پفکی گردویی بدون آرد با سفیده تخم مرغ یه مدل شیرینی خوشمزه و ساده و راحته که برای شب عید و برای سفره هفت سین هم خیلی مناسبه. این دستور پخت شیرینی پفکی تست شده. با خیال راخت درست کنید و از طعم و مزه این شیرینی خوشمره لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه شیرینی پفکی گردویی

  • سفیده ی تخم مرغ (۳ تا تخم مرغ) ۱۰۰ گرم
  • پودر قند ۲۰۰ گرم
  • پودر تارتار یک دوم قاشق مرباخوری
  • گردوی نگینی خرد شده ۲۰۰ گرم
  • وانیل ۱ چهارم قاشق چای خوری

دستور پخت شیرینی پفکی گردویی بدون آرد با سفیده تخم مرغ

طرز تهیه شیرینی پفکی گردویی بدون آرد

برای شروع ابتدا سفیده ها را جدا کرده در کاسه ای میریزیم و با همزن برقی شروع میکنیم به زدن.

وقتی کمی کف کرد و سطح سفیده بالا آمد، مرحله ی فومینگ (foaming)، پودر تارتار را میافزاییم و زدن را ادامه می دهیم.

پس از اینکه سفیده ها کامل به رنگ سفید درامد، از پودر قند قاشق قاشق به سفیده میافزاییم و به زدن ادامه میدهیم تا پودر قند تمام شود.

پس از این مرحله مایه ی سفیده به مرحله ی قله ی خمیده (soft peaks) می رسد. به این صورت که وقتی پره های همزن را بلند میکنیم مایه ی سفیده از روی پره ها رو به پایین خم می شود.

باز هم به زدن ادامه می دهیم تا جایی که غلضت مایه به مرحله ی قله ی نوک تیز (stiff peaks) برسد. به این صورت که مایه ی سفیده روی پره های همزن به شکل نوک تیز رو به بالا میماند و خم نمی شود.

در این مرحله زدن را متوقف می کنیم، وانیل و گردو را افزوده و با لیسک به ملایمت هم می زنیم تا گردو و مایه مخلوط شوند. داخل سینی فر را کاغذ روغنی می اندازیم و به کمک دو تا قاشق چای خوری از مواد شیرینی برداشته و با کمی فاصله روی کاغذ روغنی می چینیم.

اگر شیرینی ها زیاد به هم نزدیک باشند، پس از پخت به هم می چسبند. شیرینی را در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۵۰ درجه گذاشته و به مدت حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه می پزیم.

در فر باید در حین پخت، نیمه باز باشد. اگر در فر را ببندیم، شیرینی تغییر رنگ می دهد. پس از پخت، شیرینی را از فر بیرون می اوریم و پس از آنکه کاملا سرد شد، با ملایمت از کاغذ روغنی جدا می کنیم. روی شیرینی خام می توانیم به عنوان تزئین پودر گردو بریزیم. نوش جان

5/5 - (1 امتیاز)