شیره توت سفید فوق‌العاده مغذی و خوشمزه‌ست که معمولا در وعده صبحانه یا عصرانه مصرف میشه، همچنین میشه از شیره توت در تهیه حلوا و کیک و شیرینی به جای شکر استفاده کرد. شیره توت همچنین برای رشد کودکان و نوجوانان بسیار مفیده، سرشار از آهنه و برای رفع کم خونی مفیده. در ادامه با یک روش ساده پخت شیره توت بدون شکر و افزودنی به صورت مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.


مواد لازم برای تهیه شیره توت سفید

  • توت سفید رسیده 1 کیلوگرم
  • آب نصف استکان

هر یک کیلو توت حدود یک استکان سرخالی شیره توت میده.


شیره توت سفید چطور درست میشه؟

طرز تهیه شیره توت سفید بدون شکر

 

مرحله اول، آماده کردن پوره توت سفید

برای تهیه شیره توت سفید ابتدا توتها رو شسته و داخل مخلوط کن میریزیم. سپس نصف نصف استکان آب رو داخل مخلوط کن میریزم و توت ها رو میکس میکنیم تا پوره و یکدست بشن.

همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا گردویی با برنج و شیره انگور

مرحله دوم، پختن شیره توت

در این مرحله پوره توت سفید رو داخل قابلمه میریزیم و به مدت پانزده دقیقه میذاریم روی حرارت با شعله کم و چند مرتبه هم می‌زنیم.

همچنین بخوانید: طرز تهیه حلوا سیاه اردبیل با جوانه گندم و شیره انگور

مرحله سوم، صاف کردن شیره

بعد از گذشت حدود یک ربع از پخت شیره، شیره رو داخل یک کیسه پارچه‌ای میریزیم و کیسه رو داخل یک صافی که روی یه کاسه قرار داره میذاریم. میتونید یک جسم سنگین روی کیسه پاچه‌ای بذارید تا آب توت جدا بشه. وقتی که پوره توت کمی خنک شد با دست کیسه رو خوب فشار میدیم تا آب توت به طور کامل جدا بشه. سپس آب توت رو دوباره داخل قابلمه برمیگردونیم و قابلمه رو میذاریم روی حرارت متوسط و چند مرتبه هم بزنید و زمان بدید تا شیره توت قوام پیدا کنه. حدود 45 دقیقه زمان لازمه تا شهد توت قوام بگیره.

در این مرحله در زمان جوشیدن شهد توت اگه در سطحش کف ایجاد شد حتما کف رو جدا کنید و دور بریزید تا در آخر کار شیره توت شفافی داشته باشیم.

زمان لازم برای تهیه شیره به مقدار توت بستگی داره. شیره توت بعد از سرد شدن غلیظتر میشه پس خیلی غلیظ برندارید. اگه شیره بعد از سرد شدن خیلی سفت شد کمی آب جوش بهش اضافه کنید و اجازه بدهید یکی دو قل بجوشه و سپس خاموش کنید. همچنین اگه زیادی رقیق بود مجدد روی حرارت بذارید تا غلیظ‌تر بشه.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کاچی با شیر و شیره انگور یا شیره خرما

نکان مهم و فوت و فن های پخت شیره توت

  • به هیچ وجه لازم نیست نگران غلظت شیره توت باشید چون که به راحتی قابل اصلاحه.
  • برای پخت شیره توت میتونید از توت سیاه یا ترکیب توت سفید و سیاه هم استفاده کنید.
  • برای تهیه شیره توت نیاز به شکر و مواد دیگه نیست.
  • برای تهیه شیره توت میتونید از توت های خیلی رسیده که حتی له شده و رنگشون عوض شده هم استفاده کنید.
  • برای درست کردن شیره توت دقت کنید که توت ها کال و سفت نباشند.

 

Rate this post