متولدین شهریور ماه معمولا انسان هایی هوشیار، تیزبین، مراعات کننده، زرنگ، ناقلا، زیرک و شدیدا موشکاف، دارای قوه تمیز و اعمال حساب شده و معقول، صبور، بردبار، واقع بین و در همه بخش های زندگی محافظه کار هستند.

شهریوری ها گاهی در ظاهر از نظر احساسی و عاطفی سرد و خشک به نظر می رسند و گاهی اوقات این حالت شدیدتر می شود، چون عادت دارند که مهربانی و محبت ذاتی و فطری خود را سرکوب نمایند که همین امر در ارتباطات و روابط شان با دیگران تاثیر می گذارد. البته در ظاهر نسبت به حفظ این دوستیها محتاط و دقیق هستند. فقدان ظاهری احساسات، روی عاطفه شدیدشان را می پوشاند.

خصوصیات شخصیتی متولدین شهریور

می توان به جرأت گفت که متولدین شهریور گاهی به خودشان و قضاوت هایشان نیز شک می کنند. دلیل آن، این است که آنها از نقطه ضعف های درونی خویش آگاهند. آنها افرادی پخته، کار کشته، دنیا دیده، کاردان، ماهر، برون گرا، خونگرم و اجتماعی هستند و خودشان کاملا به این صفات و ویژگیها واقفند.

متولدین شهریور گاهی اوقات آن چنان هنر خود پنهان کاری را به حدا اعلاء می رسانند که نگران کننده می شود. شهریوری ها تیزهوشی، دلواپسی، بیمناکی و همدردی قابل ملاحظه شان را با دیگران زیر پوششی از خشکی، بی احساسی، سردی و خودداری مخفی می کنند. با این حال خوشحالی خود را متواضعانه و بی تکلف بروز می دهند و مشکلات دیگران را درک می کنند.

آنها با شعور، فهمیده، آگاه، محتاط، تودار، ملاحظه کار، رازدار، خوش صحبت، عاقل، شوخ و بذله گو هستند و این خصوصیات در روابط شان با دیگران کاملا عیان است.

همچنین بخوانید: خصوصیات متولدین شهریور ماه از دید روانشناسی

سنگ ماه تولد شهریور

سنگ مخصوص ماه میانی تابستان، شهریور ماه، یاقوت کبود است. یاقوت کبود از خاصیت شفابخشی برخوردار بوده و همچنین تأثیر بسیاری بر مو و ناخن و سلول های پوست دارد.

از دیگر فواید یاقوت کبود می توان به جلوگیری از ریزش مو و بهبود سیستم عصبی اشاره کرد. یاقوت کبود کاهش دهنده درد است و بر برخی بیماری های مزمن مانند نقرس و روماتیسم تأثیر مثبتی دارد. علاوه بر مواردی که مطرح شد، یاقوت کبود در پیشگیری از خون ریزی زخم ها و همینطور درمان زخم ها کاربرد داشته و مورد استفاده قرار می گیرد.

بارزترین خصوصیات مرد متولد شهریور

آتش عشق مرد متولد شهریور ماه بسیار کم شعله، اما جاودانه و با حرارت است. او با عشق های رویایی و اشک های سوزان و آه های جانسوز میانه ای ندارد و اگر با چنین مردی ازدواج می کنید، باید صبر ایوب داشته باشید. اگر شما از آن زن هایی هستید که تشنه عشق های شاعرانه و جملات مسحور کننده هستند، توصیه می کنیم که دور مرد متولد شهریور را خط بکشید، چون در غیر این صورت وضع آدم گرسنه ای را دارید که بر سر خوان نعمت نشسته باشد اما غذاها همه به بشقاب چسبیده باشند.

وقتی پرده های دل مرد شهریوری به ارتعاش در آمد، ابتدا با تمام قدرت سعی می کند آن را از دیگران پنهان بدارد، اما انگیزه او در این کار بی حاصل فقط شرم و حیای ذاتی و طبیعی اوست. خیلی طبیعی است که موضوع عشق چیزی نیست که یک نفر بتواند آن را برای همیشه از دیگران مخفی نگاه دارد، اما در روزهای اول با مهارت تمام خود را نسبت به آن بی تفاوت نشان می دهد.

مرد شهریوری اصولا در نقش بازی کردن مهارت دارد، مثلا اگر از یک میهمانی خوشش نیاید، چنان ماهرانه خود را به بیماری می زند که این امر حتی نزدیکترین اطرافیان او را نیز به اشتباه می اندازد. اگر به علتی قلب شما شکست و یا از موضوعی به شدت ناراحت شدید، هیچ کس صمیمانه تر از او به کمک شما نخواهد شتافت و هیچ کس به اندازه او در این کار تحمل خرج نخواهد داد.

در چنین مواردی، مرد شهریوری سعی نخواهد کرد که راه مادیات، مثلا با خرج کردن بی حساب ویا فرستادن شما به یک مسافرت خارج دردهایتان را تسکین بدهد. راه او به مراتب بی سر و صداتر اما موثرتر است. او با تمام وجود خویش و از ته دل با شما همدردی نشان خواهد داد تا جایی که شما احساس خواهید کرد نیمی از بار غمها را او به دوش گرفته است.

مرد متولد شهریور به کوچک ترین چیزهایی که مورد علاقه همسرش است توجه نشان میدهد و راجع به آنها فکر می کند و از آنجا که حافظه قوی دارد کمتر احتمال آن می رود که تاریخ وقایع مخصوص را مثل روز تولد شما یا روز عروسیتان را فراموش کند، اما این را هم بدانید که اهمیت این وقایع به خصوص برای او هرگز به اندازه شما نخواهد بود.

مردی که در شهریور ماه متولد شده است، حسود نیست، اما در این مورد نیز مثل عشق اگر آتشی در دلش روشن شد خیلی دیر ممکن است خاموش شود. اگر او نسبت به گرم گرفتن شما با مردان دیگر عکس العمل حسادت آمیز نشان نمی دهد و همیشه شما را در این کار قدری آزاد می گذارد دلیل آن نمی شود که فکر کنید هیچ چیز را نمی بیند یا درک نمی کند.

همسر یک مرد متولد شهریور اگر بخواهد از این حالت او سو استفاده کند به قول معروف پای خود را از گلیم بسیار وسیعی که برایش پهن شده است، بیرون بگذارد، بدون شک یک شب که به منزل مراجعت کرد، طلاقنامه خود را خواهد دید که پشت در نصب شده است. مرد متولد شهریور اصولا انسان وفاداری است و از بر هم خوردن کانون خانوادگی خود به شدت نفرت دارد اما اگر دید که شما دیگران زن سابق، آن زنی که از هر نظر مطابق میل او بودید، نیستید، آن وقت حتی یک لحظه هم برای بریدن تمام رشته های علائق خود با شما تردید نمی کند و این کار را چنان با خونسردی انجام می دهد که شما به حق شک می کنید که آیا او هرگز دوستتان داشته است یا نه؟

در جواب سئوال شما باید گفت که او شما را از صمیم قلب و با تمام وجود خویش دوست داشته است زیرا در غیر این صورت هرگز نمی توانستید همسر وی بشوید، اما در زندگی این مرد جر و بحث و بگو مگو اصلا جایی ندارد.

همچنین بخوانید: خصوصیات مرد متولد شهریور ماه از دید روانشناسی

بارزترین خصوصیات زن متولد شهریور

زن متولد شهریور ماه بسیار احساساتی، بی ریا و تزویر خوش قلب، خواستار عشق حقیقی و وفادار به همسر و خانواده است. گفته شد که اسم صورت فلکی این ماه «باکره» است و شما لابد با توجه به مفهوم این کلمه تصور می کنید که زن متولد شهریور موجودی است چشم و گوش بسته، آرام و پاک و منزه مثل یک دانه برف، در حالی که هیچ بعید نیست که سخت دراشتباه باشید.

به هر صورت بهتر است تا این قسمت را تمام و کمال نخوانده اید، درباره او قضاوت نکنید، خوبی ها و بدی های زن شهریوری برایتان روشن خواهد شد و بعد ببینید که چطور آدمی است. درباره این موجود پرشور رک و راست خیلی چیزها وجود دارد که شما باید بدانید. زن متولد شهریور از جمله کسانی است که ممکن است عیب داشته باشد، اما به طور حتم غل و قش در کارش نیست. اگر بگوییم که زن متولد شهریور ماه ذاتا با شرم و حیا است، حقیقت محض را گفته ایم و در این مورد جای کوچکترین شک و تردیدی نیست.

ثابت قدم در شادی آفرینی، در مواقعی که آن را لازم بداند و در یک چنین مواقعی هر تعداد سنگ هم که بر سر راهش انداخته بشود، نه از ادامه کار خود باز می ماند و نه اینکه ضعف از چشم هایش جاری می گردد.

زن متولر شهریور ذاتا از قانون شکنی بیزار است و این وفاداری نسبت به قانون را در مورد قانون عشق نیز حفظ می کند، البته عشق حقیقی، زیرا زن شهریوری به انواع عشق های دیگر اصلا علاقه ای ندارد.

اگر زن متولد شهریور مشاهده کند که عشق وی حقیقی نیست، در قطع آن کوچکترین دودلی و تردیدی به خود راه نمی دهد و به هنگام اجرای تصمیم خود کوچکترین دودلی و تردیدی به خود راه نمی دهد و حتی کوچکترین هیجانی از وی مشاهده نمی شود.

زن شهریوری، همان قدر که از به هم زدن کانون خانوادگی خود تنفر دارد، از ریا کاری و دغل بازی در عشق خود بیزار است. وقتی او عشق را به عنوان یک عشق حقیقی قبول کرد، صداقت ذاتی اش موجب می گردد که عمیقا و از جان و دل خود را وقف آن بکند و به این دلیل به هیچ کس و به هیچ چیز اجازه نمی دهد که این خلوص ملکوتی را خدشه دار سازد.

زن متولد شهریور تنها زنی است که در آن واحد هم احساساتی و هم اهل عمل است. عشق زن متولد شهریور از آنچنان گرمی و خلوصی برخوردار است که بدون شک مورد رشک و حسد دیگران قرار می گیرد، اما این گرمی و مخصوصا حصول اطمینان از خلوص آن ممکن است مدتی وقت بگیرد. این درست است که عشق، چه از نظر جنبه های احساسی و چه از نظر جنبه های جسمانی، برای یک زن متولد شهریور چنان مهم به نظر نمی رسد و در او نوعی صبر و تحمل بی پایان نسبت به ابراز آن مشاهده می گردد، اما هستند تعدادی زیاد از مردانی هم که معتقدند در امور احساسی و عشقی باید خیلی آهسته و رمانتیک قدم برداشت و پیش رفت.

زن شهریوری وقتی عصبانی است، داد و قال راه نمی اندازد، در و دیوار را به هم نمی ریزد و بشقاب ها را روی سر شما نمی شکند، اما اگر مورد آزار و اذیت قرار بگیرد، ممکن است تمام این کارها از او سر بزند. در مناسبات خود با زن متولد شهریور سعی کنید از جر و بحث کردن با او خود داری کنید، زیرا این کار به طور حتم دردی را دوا نمی کند و هرگز این احتمال وجود ندارد که شما برنده بشوید.

اگر خواستید از زن شهریوری عذر خواهی کنید، این کار را مختصر و مفید انجام بدهید. او به هیچ صورتی حاضر نیست آلت دست و دلقک دیگران بشود. هوشیاری و دقت نظر فراوان وی موجب می گردد که مچ تردست ترین دروغ گو را برای کوچکترین دروغ بگیرد، همچنان که چشمان تیز بینش می تواند کوچکترین تار موی زنی را روی شانه لباس شما تشخیص بدهد.

زن شهریوری به طور حتم آدمی ساده و بدون تزویر و ریا است. اما در عین حال حواسش فوق العاده جمع است. نمی توان گفت که اگر پیراهن های شما را برای شستن و اتو کردن به لباسشویی بدهد، هر روز به آنجا سر می زند تا ببیند آیا اثری از رژلب روی یقه آنها هست یا نه، یا لااقل این کار را در دوره نامزدی خود انجام نمی دهد، اما بعد از ازدواج گاهگاهی کارهایی از این قبیل را حق مسلم خویش می داند.

همچنین بخوانید: خصوصیات زن متولد شهریور ماه از دید روانشناسی

همچنین بخوانید: خصوصیات کودکان متولد شهریور ماه

همچنین بخوانید: خصوصیات مدیر و کارمند متولد شهریور ماه