شربت سکنجبین خونگی آوردم براتون! میگن سَبُک تَکین و آهو/ سکنجبین و؟ اصلش با سرکه و انگبین هست ولی از زمانی که قند و شکر اومد به بازار، با خاک قند و بعد شکر درستش میکردن تا به امروز چرا شفاف کردن شربت مهمه؟ چون علاوه بر خلوصی که پیدا میکنه طعم و عطر اون شربت بیشتر میشه و ماندگاری بهتری داره، در کل کیفیت بالاتری نسبت به شربتهای خونگی داره!


مواد لازم برای تهیه شربت سکنجبین با پیمانه لیوان

  • نعنا سه الی چهار دسته معادل ۱۶۰ تا ۲۰۰ گرم (بیشترش ممکنه شربت رو تلخ کنه)
  • شکر یا خاک قند، چهار لیوان و نیم تقریبا معادل یک کیلو
  • آب ۵ لیوان
  • سرکه قرمز انگور کمی کمتر از نصف لیوان
  • زعفران غلیظ دمکرده دو سه قطره
  • سفیده ی تخم مرغ، نصف یک عدد

طرز تهیه شربت سکنجبین با نعنا و سرکه قرمز

طرز تهیه شربت سکنجبین با پیمانه لیوان

برای شروع ابتدا نعناها رو شسته و کنار میزاریم.

سپس شکر و آب رو داخل قابلمه ریخته روی حرارت بالا میزاریم به جوش بیاد و شکر حل بشه، نصف سفیده ی یک عدد تخم مرغ رو ریخته و دستمون رو میزاریم روی تنظیم حرارت شعله چون بلافاصله کف میکنه و بالا میاد.

مواظب هستیم سر نره، خیلی کم، شعله رو کم میکنیم کف فروکش میکنه، سفیده ناخالصی ها و کثیفی ها رو به خودش میگیره، به کمک لیسک یک طرف جمعشون میکنیم و دوباره شعله رو بر میگردونیم حالت قبلش یعنی کمی بیشتر، این کار رو به مدت ۵ دقیقه انجام میدیم تا زمانی که کف بالا آمده کاملا تمیز باشه.

سپس شعله رو کم کرده، سفیده رو خارج کرده و شربت رو داغ از صافی ریز رد میکنیم، قابلمه رو شسته و خشک کرده میزاریم رو شعله و شربت رو بر میگردونیم حرارت متوسط ، به جوش که اومد نعناها رو اضافه میکنیم.

حرارت رو‌ ملایم و در حال ریز جوش زدن میزاریم فقط با لیسک نعناها رو هل میدیم برن تو شربت اصلا هم نمیزنیم، هر از گاهی با لیسک دورگیری و با براش آبلیمو دور قابلمه رو براش میکنیم بعد از یک ربع سرکه رو اضافه کرده، نیم ساعت ریز جوش زد و کف یکنواخت بالا اومد و سطح پر از حبابهای ریز شد، شعله رو خیلی ملایم میکنیم تا فروکش کنه و بعد نعناها رو در میاریم.

کمی آب جوش روی نعناها ریخته فشار میدیم و به شربت بر میگردونیم. در حال ریز جوش زدن زعفرون میریزیم و میزاریم ۵ دقیقه ریز جوش بزنه.

باز سطح شربت بطور یکنواخت پر از حبابهای ریز شد شعله رو خیلی ملایم میکنیم تا یکی دو دقیقه بجوشه کم کم حباب ها رو به درشت شدن میرن و یک سوم از حجم شربت میمونه شعله خاموش میشه میزاریم چند ساعت شربت داخل قابلمه کاملا خنک بشه و بعد با صافی داخل شیشه میریزیم.

نوش جان

5/5 - (1 امتیاز)