یک دسر خوشمزه براتون آوردم به اسم پاناکوتا که با خامه صبحانه و با ژلاتین درست میشه. امیدوارم که درست کنید و در کنار عزیزانتان با شادی میل کنید.


مواد لازم برای تهیه پاناکوتا با خامه صبحانه با ژلاتین

  • شیر ۳ لیوان فرانسوی دسته دار
  • شکر ۱ لیوان فرانسوی دسته دار
  • خامه صبحانه ۲۰۰ گرم
  • پودر ژلاتین ۳ قاشق غذاخوری
  • آب سرد ۱/۵ فنجان
  • وانیل ۱/۴ قاشق چای خوری

اگر کاکائویی خواستید:

  • پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری

طرز تهیه دسر پاناکوتای شکلاتی با خامه صبحانه با ژلاتین

طرز تهیه پاناکوتا با خامه صبحانه با ژلاتین

پودر ژلاتین را روی آب سرد به حالت پاششی ریخته و کمی صبر میکنیم تا حالت اسفنجی شود هم می زنیم و آن را روی بخار آب قرار میدهیم یا اینکه در ماکروفر ۳۰ ثانیه قرار می دهیم بعد از بیرون آوردن آن را هم می زنیم تا کاملاً پودرژلاتین با آب مخلوط شود و یکدست شود.

در ظرف دیگری کمی از شیر را ریخته و خامه را درون آن ظرف اضافه میکنیم با شیر مخلوط میکنیم تا کاملاً یک دست شود و خامه گلوله نداشته باشد.

بعد از آن شکر را در ظرف بزرگی ریخته اگر وانیلی خواستید وانیل را اضافه میکنیم و اگر کاکائویی ، پودر کاکائو را الک کرده به شکر اضافه و مخلوط میکنیم تا کاملا پودر کاکائو از هم باز شود بعد از آن شیر را اضافه کرده و خوب مخلوط میکنیم.

مخلوط شیر و پودر کاکائو شکر را روی حرارت ملایم قرار می دهیم، شیر و خامه یکدست شده را به آن اضافه می کنیم حرارت باید ملایم باشد تا مواد ما گرم شده و شکر و پودر کاکائو داخل شیر کاملاً حل شوند. توجه داشته باشید که نباید شیر ما بجوشد.

وقتی مواد ما یک دست شد پودر ژلاتین حل شده را به آن اضافه می کنیم از روی حرارت بر می داریم و می گذاریم کمی خنک شود.

قالب مورد نظر را چرب کرده مواد را داخل قالب ریخته اگر مواد ما کاملا یک دست نبود حتماً آن را از صافی رد می کنیم و داخل قالب می ریزیم، یک ضربه کوچک به قالب میزنیم که حباب داخل آن خارج شود.

قالب را به مدت ۶ ساعت و یا یک روز کامل داخل یخچال قرار می دهیم تا دسر ما کامل بسته شود وقتی از یخچال دراوردیم ظرف سرو را خیس می کنیم.

با نوک انگشت با احتیاط لبه دسر را از دیواره قالب جدا میکنیم و قالب را داخل آب گرم قرار میدهیم برای چند ثانیه، ظرف سرو را روی قالب برگردانده و ظرف و قالب را باهم برمیگردانیم لبه های قالب را کمی تکان می دهیم تا دسر ما از قالب جدا شده و داخل ظرف سرو برگردد.

اگر دسر کامل در وسط آن نبود چون ظرف را خیس کردیم به راحتی می‌توان آن را جابجا کرد و در وسط ظرف قرار داد.

نوش جان

همچنین بخوانید:

5/5 - (1 امتیاز)