نون چربی دزفولی رو امتحان کریدید؟ یه لقمه از این نون چربی بزنی مستقیم میری طبقه هفتم بهشت! این غذای سنتی و اصیل دزفولی به قدری خوشمزه اس که به جرأت میگم لذیذتر از این غذا تا حالا تو عمرت نخوردی!

مواد لازم برای تهیه نون چربی دزفول

  • پیاز درشت ۳ عدد
  • گوشت گوسفندی ۰/۵ کیلو
  • نخود آبگوشتی لپه شده ۱ و نیم لیوان
  • زعفران غلیظ دم شده ۱ استکان
  • ادویه جات (نمک + زردچوبه فراوون + فلفل سیاه)
  • آب لیموترش تازه

دستور پخت نون چربی دزفولی به روش اصلی

طرز تهیه نون چربی دزفولی به روش اصلی

۱. از شب قبل نخودا رو خیس بده تا پوستش راحت جدا بشه و بتونی راحت لپه (دوپوسته) اش کنی.

۲. دو تا از پیازا رو ریز خلال کن با روغن سرخ کن گوشت و زردچوبه رو اضافه کن خوب تفت بده ۲ لیوان آبجوش اضافه کن بذار ۲ تا ۳ ساعت پخته بشهو

3. یه پیاز دیگه رو ریز خلال کن با روغن سرخ کن نخودهای لپه شده و زردچوبه رو اضافه کن خوب تفت بده.

4. نخود تفت داده شده رو به گوشت اضافه کن اگر آب گوشت کم بود یک لیوان آب جوش اضافه کن و زمان بده تا لپه های نخود هم پخته بشن.

5. اواخر پخت ادویه جات، آب لیموترش و زعفران دم شده رو اضافه کن نیم ساعت زمان بده تا حسابی جا بیفته، غلیظ بشه و روغن بندازه.

6. نون لواش رو تو سینی بذار با آب گوشت غلیظ و روغن زعفرانی ای که روی آب گوشت جمع شده دو طرف نون رو حسابی مرطوب و چرب کن و از نخودها و گوشت های پخته شده روی نون بریز و با پیاز داغ فراوون نوش جان کنید.

این غذا فوق العاده خوشمزه، معطر و مقویِ و دلیل خوشمزگی اون به علت پیاز داغ فراوون، زعفران و لعاب نخودهای لپه شده اس و چیزی سوای از آبگوشت و دیزیِ و برخلاف اسمش زیاد چرب نیست و چربیش بخاطر گوشت و دنبه اس و از رسوم قدیم دزفول بوده که به عنوان ناهار عروسی به مهمانها داده میشده.

نوش جان

4/5 - (2 امتیاز)