متولدین مرداد ماه در برج اسد یا شیر در طالع بینی قرار گرفته اند. آنها افرادی شاد و سرحال هستند و با اینکه خصویات شیر را دارند اما چنان دل نازک و مهربان هستند که تا عصبانی نشده اند بیشتر خصلت گربه دارند. آنها در برابر تکرار و یکنواختی و زندگی سطح پائین دلخور و آزرده می شوند به علت خصلتهای شیر آنها عاشق حکومت و ریاست هستند و دوست دارند بر اطرافیان خود مسلط باشند.

خصوصیات شخصیتی متولدین مرداد

متولد مرداد انسان با هوشی است و در هر کاری از خود خلاقیت و سرپرستی مناسب نشان میدهد. یک مردادی انسان تنبلی است و کارها را به واسطه دیگران و با حرف انجام میدهد او همیشه خود را برتر می داند. آنها اکثرا در سیاست و تدریس و کارهایی که فن بیان احتیاج دارد موفق هستند. آنها به راحتی از دیگران انتقاد می کنند اما خود انتقاد پذیر نیستند.

مردادی بسیار احساساتی و عاشق است. زود عاشق میشود و زود ازدواج میکند و به دلیل عجول بودنش اگر شکست بخورد سریع افسرده می شود. اما شکست خود را نمایان نمی کند و ناراحتی اش را بروز نمیدهد.

متولدین برج شیر در مواقع حساس بسیار مسئولیت پذیر و فداکارند. بدن آنها استقامت بالایی دارد و عادت به خوابیدن در مواقع بیماری ندارند. او با اینکه شیر است و با قدرت اما حس حمایت شما را میطلبد و دوست دارد به شما تکیه کند اما در برابر تقاضای مالی شما شانه خالی میکند و فقط حاضر است آن را به صورت قرض به شما بدهد. همیشه دو حالت در آنها پدیدار است یا شاد و تمیز و فعال یا غمگین و شلخته و تنبل هستند و این به شرایط روحی شان بر می گردد.

همچنین بخوانید: خصوصیات متولدین مرداد ماه از دید روانشناسی

سنگ ماه تولد مرداد

سنگ های متولدین مرداد ماه عبارتند از اونیکس و پریدوت. اونیکس به عقیق شباهت دارد و رنگ آن سیاه است. اونیکس در درمان اعتیاد کاربرد دارد. گفته شده که اونیکس موجب افزایش اعتماد به نفس می شود و همچنین میل به مصرف مواد و در نتیجه اعتیاد را کاهش می دهد.
در بیمارانی که از نقرس رنج می برند، اونیکس بر سیاهرگ ها و مفصل های بدن تأثیر مثبتی دارد. اونیکس همچنین از نظر روانی سبب افزایش هماهنگی روحی در انسان می شود.

بارزترین خصوصیات مرد متولد مرداد

مرد متولدین مرداد، عاشق تعریف و تمجید شماست و اگر با نگاه خود توجه تان را به او ثابت کنید عاشق و دلباخته شما می شود. او عاشق مهمانی و محیط های اد است و تنهایی و افسردگی روحیه اش را خراب میکند او موجودی آرام برایتان خواهد بود تا وقتی که سر به سرش نگذارید در این صورت تبدیل به شیری عصبانی می شود و از حالت آرام و ملوس خود در می آید.

در نگاه اول همه خانمها مرد مردادی را موجودی با ادب و با شخصیت و آرام می بینند و عاشق متانت او می شوند و او همیشه به دنبال عشق می گردد. این حالت را در ظاهر تشدید می کند و همین طور می ماند تا زمانی که خط عشق را احساس کند. او مردی ولخرج است و شما را به بهترین و مجلل ترین رستوران ها و کافی شاپ ها میبرد اما بهتر است از حساسیت او با خبر باشید او بسیار متعصب و حساس است و شما را در خانه حبس می کند هیچ گاه سعی نکنید میزان دوست داشتن او را باحس حسادت مورد سنجش قرار دهید چون خون به پا کرده اید.

مرد مردادی میخواهد تمام توجه شما وقف او باشد و علاقه ای به کار کردن تان در محیط بیرون ندارد. او همسری با وفا و مهربان است اما می خواهد در خانه نیز شیر باشد. او با تمام حساسیت و تعصب خود دوست دارد شما بهترین باشید. او عاشق تعریف و توجه است و به غیر از شما این نیاز را نیز در دیگران جستجو می کند.

مرد مردادی ممکن است در کارهای فنی منزل به شما کمک کند اما این مورد همیشگی نیست. با اینکه همسری وفادار است و در مورد عشق خود بسیار حسود است اما خود در این مورد محتاط عمل نمی کند گاهی ممکن است در کنار شما به زنان و دختران زیبا زل بزند و بهتر است شما با این مورد کنار بیایید چون قابل تغییر نیست و در صورت مخالفت او عصبانی و خشمگین می شود و مثل شیر واقعی عمل می کند.

مرد مردادی در نقش پدر بسیار مهربان است اما فرزند زیادی نخواهد داشت به اعتقاد او یک فرزند کافی است شما حتی در برابر فرزندان نیز باید مراقب حس حسادت او باشید. شیر دوست دارد همه در برابرش متواضع باشند همه را از بالا می نگرد و دوستدار بهترینهاست او یک سلطان واقعی است.

همچنین بخوانید: خصوصیات مرد متولد مرداد ماه از دید روانشناسی

بارزترین خصوصیات زن متولد مرداد

زن متولد مرداد یا برج شیر نیز عاشق ریاست است اما چهره مهربان و معصوم آنها شما را وادار به اطاعت می کند البته با علاقه خودتان آنها احساساتی هستند و عاشق اصالت، اغلب زنانی باهوش و خوش چهره هستند و حتی اگر زیبا نباشند جذابند. او به دلیل حس ریاست از مرد مورد علاقه اش اطاعت نمی کند و او را پایین تراز خودش می داند. او از فقر و نداری می رسد اما انسان ولخرجی است و خوب پول می دهد.

زن مردادی روحیه ای ورزشکار دارد و عاشق تئاتر و سینماست. از مردهای ساکت و محتاط خوشش نمی آید او خواستار قدرت ظاهری شماست البته نه برای خودش. میتوانید او را با هدایای گران قیمت و لباسهای شیک خوشحال کنید. در هنگام گپ زدن با او سعی کنید فن بیان قوی از خود نشان دهید. او را همیشه تمیز و آراسته می بینید.

زن مردادی در همه مهمانی ها خواهد درخشید اما حس غرور و تکبر در او بیداد می کند. او انسان فعالی است و دوست دارد در اجتماع فعالیت کاری داشته باشد. مادری مهربان است اما به فرزندان خود اجازه زیاده روی نمی دهد با آنها رابطه ای نزدیک برقرار می کند اما تا زمانی که از او اطاعت کنند او به دلیل ترس خود از بی پولی فرزندان خود را همیشه غنی نگه میدارد.

اگر عاشق زن مردادی هستید سعی کنید حس حسادت خود را بپوشانید زیرا او همیشه مورد توجه مردان قرار میگیرد و چون جذاب و دلربا است اگر کمی از او تعریف کنند جذب آنها می شود اما خیالتان راحت باشد او به زندگی شما وفادار است.

همچنین بخوانید: خصوصیات زن متولد مرداد ماه از دید روانشناسی

همچنین بخوانید: خصوصیات کودکان متولد مرداد ماه

همچنین بخوانید: خصوصیات مدیر و کارمند متولد مرداد ماه