لازانیا یه غذای لذیذ و پر طرفداره. لازانیا رو می‌تونید با مرغ ریش ریش درست کنید هم با فر و هم بدون فر. لازانیا با مرغ ریش ریش شده رو میتونید با سس بشامل یا با سس مایونز درست کنید که به سلیقه شما بستگی داره. در ادامه با دستور پخت لازانیا با مرغ ریش ریش و سس سفید مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.


مواد لازم برای تهیه لازانیا با مرغ ریش ریش و سس سفید

 • لازانیا 1 بسته
 • سینه مرغ 1 عدد
 • پیاز 2 عدد
 • سس تند 1  قاشق غذاخوری
 • سس گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری
 • سس سفید 4 قاشق غذاخوری
 • پنیر پیتزای رنده شده 250 گرم
 • قارچ 200 گرم
 • آویشن 1 قاشق چای خوری
 • زردچوبه 1 قاشق چای خوری
 • فلفل سیاه 1 قاشق چای خوری
 • نمک 1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه لازانیا با مرغ ریش ریش و قارچ

طرز تهیه لازانیا با مرغ ریش ریش

مرحله اول، پختن مرغ

یک پیاز رو پوست بگیرید و به چهار قسمت تقسیم کنید. سینه مرغ رو به همراه پیاز، چند عدد برگ بو، کمی زردچوبه و دو لیوان آب داخل قابلمه بریزید و بپزید. حدود نیم ساعت بعد، وقتی که مرغ پخت از روی حرارت بردارید و وقتی که خنک شد، مرغ رو ریش ریش کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه لازانیا رولی با گوشت چرخ کرده و سویا و سس سفید بدون سس بشامل

مرحله دوم آماده کردن مایه میانی لازانیای مرغ

یک پیاز رو به صورت خلالی باریک یا نگینی ریز خرد کنید. یک تابه رو روی حرارت بذارید و کمی روغن بریزید تا داغ بشه. سپس پیاز رو داخل تابه بریزید و تفت بدید تا طلایی بشه. سس گوجه فرنگی، سس تند، آویشن، زردچوبه، نمک و فلفل رو اضافه کنید و کم تفت بدی تا خامی ادویه گرفته بشه. سپس مرغ پخته شده و ریش ریش شده رو به پیاز اضافه کنید و کمی تفت بدید. در ادامه قارچ خرد شده رو اضافه کنید و حرارت رو کم کنید و زمان بدید تا آب قارچ به طور کاب کشیده بشه. تابه رو از روی حرارت بردارید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه لازانیای اسفناج ساده و خوشمزه

مرحله سوم، پختن ورقه‌های لازانیا

در این مرحله ورقه های لازانیا رو یکی یکی تو محلول آب جوش و نمک و روغن بیندازید تا نرم و منطعف بشه.به این نکته مهم توجه کنید که اگر ورقه های لازانیا زیاد بجوشه پاره میشه و اگر آبکش کنید و روی هم بیفتن بهم میچسبن. پس بهتره ورقه‌های لازانیا رو بعد از جوشیدن آبکش نکنید و فقط روی یک سینی که کمی چرب کردید بچینید تا به هم نچسبن.

همچنین بخوانید: طرز تهیه لازانیا ساده با گوشت بدون فر

مرحله چهارم، آماده کردن لازانیای مرغ ریش ریش

کف ظرف مورد نظرتون رو کمی چرب کنید و با ورقه‌های لازانیا بپوشونید. سپس مقداری سس مایونز یا سس بشامل روی لازانیا بمالید و مقداری از مایه مرغ ریش ریش بریزید و روش پنیر پیتزا بریزید و بعد یک لایه دیگه ورقه لازانیا بچینید و روش سس و مرغ ریش ریش و پنیر پیتزا و تا تموم شدن مواد ادامه بدید. بهتره که قطر لازانیا از 5 تا 6 لایه بیشتر نشه. روی لایه آخر فقط سس مایونز و پنیر پیتزای رنده شده بریزید و به دلخواه روش مقداری آویشن بپاشید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه سس بشامل برای لازانیا

مرحله پنجم، پخت لازانیا در فر یا روی گاز

ظرف لازانیا رو را به مدت 30 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی‌گراد در فر گرم شده بذارید تا پنیر روی لازانیا آب بشه. نیازی به پوشوندن روی ظرف با فویل نیست. برای درست کردن لازانیا بدون فر، لازانیا رو داخل تابه نچسب که کفش رو چرب کردید بچینید و روش سس مایونز و پنیر پیتزا بریزید. سپس درب تابه رو دستمال بپیچید و تابه رو روی شعله پخش کن روی حرارت کم به مدت 30 تا 40 دقیقه بپزید.

برای پخت داخل سولاردام با کانوکشن ظرف رو روی سه پایه کوتاه بذارید و روی دمای 170 درجه سانتی‌گراد حدود 20 دقیقه بپزید. پیش گرمایشم نمی‌خواد.