متولدین خرداد ماه انسان هایی هستند که اغلب در حال تغییر اند و شما خیلی سخت می توانید به ذات او پی ببرید. آنها از نظر ظاهری افرادی قدبلند و لاغر هستند و صورتهای ظریف و پیشانی های بلند دارند. آنها افراد مهربان و مشتاقی هستند و کتاب خواندن را دوست دارند اما کمتر پیش میاید آنها را تمام کنند.

خصوصیات شخصیتی متولدین خرداد

آنها هوش بالایی دارند و در بحث ها اصولا پیروزند. آنها هیچ گاه مقید و پایبند نیستند خصوصا اگر موردی استقلال آنها را به خطر بیاندازد. متولدین این ماه به علت هوش بالای خود قادرند چند کار را همزمان به نحو احسن انجام دهند و از انجام کارهای ساده دوری می کنند و اگر مجبور به این کار شوند دچار افسردگی خواهند شد. آنها وقت شناس نیستند و همیشه دیر سر قرار حاضر می شوند و متولدین خرداد ماه بسیار خوب صحبت می کنند و در زمینه کارهای سیاسی موفق خواهند بود، به علت دوگانگی و تغییر همیشگی اغلب ظاهر و باطن آنها با هم فرق دارد و اجازه نمی دهد کسی از درونش با خبر شود. آنها در نویسندگی موفق هستند و در سخنرانی ها می درخشند و کمتر عقاید خود را در کتابهایشان قید می کنند چون خود آنها نیز میدانند مرتب در حال تغییر اند و ترجیح می دهند با نوشتن عقاید قابل تغییر خود را مضحکه نکنند. اگر مسیر زندگی آنها کج شود در انجام کارهای خلاف و فریبکارانه مجرمهای خبره ای هستند. اما اصولا چون آرامش را دوست دارند کمتر این اتفاق خواهد افتاد.

متولدین خرداد ماه تحت نفوذ سیاره عطارد هستند به همین دلیل هوش سرشار آنها کمک می کند تا در کارهای تبلیغاتی موفق باشند. اکثر متولدین خرداد به قدری فکرشان درگیر مسائل پیرامون خود می شود که شبها خوابی آرام و راحت ندارند و دچار بیماری های عصبی می شوند آنها از تکرار بیزارند و چون در زندگی یک هدف خاص را دنبال نمی کنند غالبا دچار این حالت می شوند. در شخصیت آنها کوچکترین نشانه ای از صبر نخواهید دید آنها باهوش و زرنگ هستند و رنگهای زرد و سبز و آبی و نقره ای و خاکستری را دوست دارند. هرگز احساس واقعی آنها را نخواهید دید مگر آنکه کاملا و از هر لحاظ مورد اعتمادشان باشید.

همچنین بخوانید: خصوصیات متولدین خرداد ماه از دید روانشناسی

سنگ ماه تولد خرداد

مروارید سنگ مخصوص متولدین خرداد ماه است. داروی جادویی نام دیگر مروارید است. سنگ مروارید روی اعصاب و تمام عضلات بدن تأثیر مثبت دارد و بیماریهای که به دلیل از کمبود کلسیم ایجاد می شود را برطرف می کند. مروارید افزایش دهنده نیروی حیات است و همچنین ضد اضطراب می باشد. علاوه بر تمام این اثرات مثبت، به همراه داشتن مروارید موجب می شود قوه ابتکار انسان بهتر عمل کرده و همچنین موجب افزایش خلاقیت می شود.

بارزترین خصوصیات مرد متولد خرداد

مرد متولد خرداد هیچگاه نمی تواند به شما اطمینان دهد که در زندگی آرامش و اطمینان دارید ممکن است بی خبر خانه را ترک کند و بی خبر برگردد. او چند شخصیت و چهره متفاوت دارد. اما فن بیان قوی او باعث می شود که در مهمانی ها به او افتخار کنید. اگر انسانی هستید تنوع طلب با تغییراتی ناگهانی، مرد متولد خرداد انتخاب خوبی است و اگر زمانی عاشق او شدید سعی کنید همیشه برای او ایجاد هیجان کنید. در رفتارتان ملایمت به خرج دهید و در مورد رفتارش به او پرخاش نکنید. او زنهای باهوش را دوست دارد چون شبیه خودش هستند.

مرد خردادی از تنهایی بیزار است و تکرار او را خسته می کند، او به گذشته و تاریخ علاقه ای ندارد. او همیشه در جمع های دوستانه معلوماتش را بروز می دهد و چون خوش سخن است خانمهای زیادی در اطرافش جمع می شوند اما او بر جنس مخالفش کمتر توجه می کند به همین دلیل می توان گفت نگران خیانتی از او نباشید. او در مقام پدر مهربان و سختگیر است او دوست دارد فرزندانش بدون ترس و دوری با پدرشان صحبت کنند و حرفشان را بزنند. احتمال کمی دارد که او هنگام عصبانیت بچه هایش را کتک نیز بزند اما با زبان می تواند آنها را تنبیه کند. مرد متولد خرداد شوهر خوبی است اما احساساتش را زیاد بروز نمیدهد او گاهی قول هایی میدهد که نمی تواند به آنها عمل کند اما بدانید از این کار منظوری ندارد. شما در مقام همسر او کاملا آزاد هستید او در روابط شما حسادت نمی کند به یاد داشته باشید اگر مرتب هیجان و شادی برای او ایجاد کنید نتیجه اش را خواهید دید.

همچنین بخوانید: خصوصیات مرد متولد خرداد از دید روانشناسی

بارزترین خصوصیات زن متولد خرداد

زن متولد خرداد اگر چه زنی حساس و عاشق پیشه است اما بدانید زمانی این را متوجه می شوید که یک عاشق واقعی باشید و او احساس کند جفت باوفای خود را پیدا کرده و گفتنی است او همزمان چند شخصیت متفاوت را از خود نشان می دهد و شما تکلیف برخوردهایتان را نمیدانید. او دقیقا زمانی که عاشق دلباخته شما است و شما خود را در ابرها میبینید بهانه گیری و انتقادهای خود را آغاز می کند. او انسان باهوش و مهربانی است و اینها همه منشاء از شخصیت چندگانه او دارد. او بسیار شاد و با نشاط است و می تواند با شما در هر مسئله ای که مورد علاقه تان باشد گفتگو کند. عاشق بچه است و دوست دارد سریع مادر شود اما به مسئولیت خود خیلی مفید نیست. او ورزش را دوست دارد و می خواهد شما نیز با او هم قدم شوید.

زنان خرداد بسیار با وفا و متعهد هستند اما اگر کوچکترین بی توجهی از شما سر بزند به راحتی مسیر زندگی اش را عوض می کند. او کدبانوی با سلیقه ای است و طوری زندگی شما را چیدمان می کند که هیچ گاه احساس خستگی نخواهید کرد. او به شما احترام می گذارد و همین رفتار را از شما توقع دارد.

زن خردادی مادر با جذبه ای نیست اما در درس بچه ها انتظار نمرات خوبی را دارد. او عاشق تزئین و آراستن خود و خانه خود است اما علاقه وافری به کارهای منزل ندارد. از آنجا که او زنی احساسی است همیشه می خواهد سفر در رویا و خیال را به بچه هایش بیاموزد.

همچنین بخوانید: خصوصیات زن متولد خرداد ماه از دید روانشناسی

همچنین بخوانید: خصوصیات کودکان متولد خرداد ماه

همچنین بخوانید: خصوصیات مدیر و کارمند متولد خرداد ماه