فوکاچیا یک نان ایتالیایی خیلی خوشمزه هست که به فوکاچا هم معروفه. از لطافت و خوشمزگی این نون و خمیرش هرچی بگم کم گفتم! من که خیلی با خمیرش کیف کردم و لذت بردم، امیدوارم شما هم درست کنید و خوشتون بیاد.


مواد لازم برای تهیه نان فوکاچیا ایتالیایی اصل بدون ورز دادن

  • آرد نان فانتزی ۵۰۰ گرم
  • خمیرمایه خشک فوری ۶ گرم
  • نمک ۸ گرم
  • شکر ۵ گرم
  • روغن زیتون ۲۰ گرم
  • آب ۳۲۰ تا ۴۰۰ گرم (برای من ۳۵۰ گرم آب استفاده شد.)

دستور پخت نان فوکاچیا ایتالیایی اصل بدون ورز دادن

طرز تهیه نان فوکاچیا ایتالیایی اصل بدون ورز دادن

برای شروع ابتدا آب خمیرمایه و شکر با هم مخلوط میشن. سپس آرد رو اضافه کرده با لیسک مخلوط میکنیم تا جاییکه آرد اضافی نمونه سپس بهش روغن زیتون اضافه میکنیم.

من در ابتدا ۳۵۰ گرم آب ریختم و اوکی بود. دیگه احساس کردم خمیرم به آب اضافی نیاز نداره. اگر شما موقع همزدن احساس کردین خمیر خشکه یکم دیگه آب بریزید، حتی موقع فولد کردن خمیرچون با دست مرطوب انجام میدادم اینجوری باز یکم آب به خورد خمیر میرفت، در کل باید خمیر شل و چسبناکی داشته باشید.

خمیر نیاز به ورز نداره. روش رو مشما میکشیم و ۱۵ دقیقه بهش استراحت اول میدیم.

سپس با دست مرطوب خمیرو از اطراف بکشید بالا وتا بزنید وبهش ۲۰ دقیقه استراحت دوم بدین. حالا این بار خمیر رو به سمت داخل تا بزنید (فولد کردن)  و بهش ۲۰ دقیقه استراحت سوم رو بدین.

در آخر یکبار دیگه خمیر رو به سمت داخل تا بزنید و اینبار بهش ۳۰ تا ۴۰ دقیقه استراحت بدین و بزارید حجم خمیر دو برابر بشه.

بعد خمیر رو روی سینی فر برگردونید و با دست مرطوب پهنش کنید. خیلی نازک پهن نکنید. روی خمیر با انگشت حفره بزنید و با گوجه و زیتون و رزماری پر کنید.

من از پنیر موزارلا گیلاسی هم استفاده کردم که دلبخواهیه میتونید حذفش کنید. من رزماری نداشتم بجاش کمی سبزی مرزه گذاشتم واسه تزیین. (آقا مرزه چه کم داره از رزماری!)

چون تو اصل نون اگه رزماری استفاده بشه عطر خوبی به نون میده. با کمی روغن زیتون کاور میکنیم و میره برای استراحت آخر به مدت ۲۰ دقیقه.

سینی میره تو فر خیلی داغ با دمای ۲۳۰ درجه به مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه تا پخته بشه.

اگر روی نونتون رنگ نگرفت در آخر میتونین گریل رو بزنین. برای توستر دمای ۲۰۰ به مدت ۳۰ دقیقه.

آب رو از کمترین میزان بریزین اگر خمیر سفت بود کم کم بقیه رو اضافه کنین، در کل این نون خمیر شلی داره و توی استراحت ها خودشو جمع میکنه نگران نباشین. فر حتما داغ باشه.

امیدوارم که خوشتون اومده باشه. نوش جان

5/5 - (1 امتیاز)