دستورالعمل های فنگ شویی برای افزایش و به جریان در آوردن انرژی چی درون یک فضای خاص طراحی شده اند. به لحاظ نظری تعداد دستورالعمل های امکان پذیر بسیار زیاد است و بدون شک زمانی که با فنگ شویی آشنا شوید می توانید ایده های خود را نیز بر آنها اعمال کنید.

دستورالعمل هایی که در ادامه می آید رایج ترین دستورالعمل ها هستند. یک یا ترکیبی از آنها می تواند در کمترین زمان ممکن هرگونه مشکلی را برطرف کند.

10 قانون رایج و متداول فنگ شویی

نور در فنگ شویی

نور چراغ ها مانند نور خورشید است. با روشن کردن چراغ می توانیم روشنایی روز را طولانی تر کنیم. چراغ هایی که نور قابل تنظیم دارند به ما در کنترل میزان نوری که به محل زندگی و محل کار خود می دهیم کمک می کنند. هرگونه نوری (شامل شمع، چراغ های گازی و لامپ) نماد عنصر آتش و نیروی یانگ هستند. اجسام شیشه ای که نور را جذب می کنند نیز جزو همین دسته هستند زیرا نور خورشید را گرفته و بازتاب می دهند.

یکی از دستورالعمل های فنگ شویی که کاربرد بسیاری دارد درباره نور است. این دستورالعمل نور و گرما را (از نظر جسمی و روحی) به اتاق می دهد. نور باعث به جریان در آوردن دوباره انرژی راکدچی، افزایش میزان انرژی حیات بخش، یا پرکردن قسمت های خالی خانه می شود.

آینه ها در فنگ شویی

آینه ها به شیوه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند: برای بزرگ نشان دادن یک فضای کوچک، تقویت و جهت دادن به انرژی چی با افزایش قدرت یک نماد. طبیعت بازتاب کنندگی آینه ها به شما کمک می کند از آنها برای بازتاب انرژی های ناخواسته و یا جذب و تقویت انرژی های سودمند استفاده کنید.

برای مثال روی در خارجی می توانید یک آینه نصب کنید تا انرژی مزاحمی را که توسط ترافیک و سر و صدای خیابان ایجاد شده از خانه شما دور نگاه دارد. آینه ها همچنین می توانند برای وسعت بخشیدن به فضای اتاق به کار روند. در اتاق های کوچک یک آینه نصب کنید. این کار باعث می شود دیوار روبه رو در آن بازتاب داشته باشد و به نظر فضا را دو برابر نشان دهد. وقتی آینه ای را از دیوار آویزان می کنید آینه مانند یک پنجره عمل می کند. برای دو برابر کردن اثر یک وسیله، آینه را جایی نصب کنید که روبروی آن وسیله باشد.

موجودات زنده در فنگ شویی

از آنجا که فنگ شویی سعی در نزدیک کردن انسان ها به طبیعت و مسیر طبیعت دارد، افراد اغلب طبیعت را به وسیله گیاهان، میهی هاء پرندگان و فواره های آب وارد زندگی خود می کنند. موجودات زنده نماد رشد و نمو هستند. بنابراین دستورالعمل هایی که از موجودات زنده استفاده می کنند برای گسترش و افزایش چیزی هستند.

گیاهان فواید دیگری نیز دارند؛ با جذب دی اکسید کربن هوا به تنفس بهتر ما کمک می کنند. آب مایه حیات است پس دستورالعمل هایی که شامل آب هستند مانند فواره ها، سنگاب ها و آکواریوم برای جذب و یا بیشتر کردن قدرت حیات بخش انرژی چی استفاده می شوند.

اشیای متحرک در فنگ شویی

اشیای متحرک باعث به جریان در آمدن انرژی چی می شوند و آن را از رکود و سکون خارج می کنند. بادزنک ها و پنکه ها نمونه های رایجی از این اشیاء هستند. این اشیاء را می توان درون و بیرون خانه برای جهت دادن به انرژی چی یا دور کردن انرژی های منفی استفاده کرد.

اجسام سنگین در فنگ شویی

این اجسام به دلیل اینکه سرعت جریان چی را کم می کنند و به آن فرصت کافی برای عمل کردن می دهند ایجاد ثبات و پایداری می کنند. سنگ های بزرگ، مبلمان سنگین، گلدان ها و گیاهان بزرگ و أجسام دیگری که جرم و وزن زیادی داشته باشند جزو این دسته هستند. این دستورالعمل زمانی مفید است که بخواهیم یک وضعیت ناپایدار را ثبات ببخشیم. همچنین زمانی که بخواهیم انرژی را در جایی فشرده کنیم مورد استفاده قرار می گیرند.

صدا در فنگ شویی

صداهای دلپذیر و خوشایند باعث افزایش انرژی های مثبت در محیط می شوند. موسیقی آرام و ملايم احساس آرامش و هماهنگی و توازن را القا می کنند. موسیقی شاد باعث به گردش در آمدن انرژی چی می شود و اگر نیروی پین زیادی در محیط وجود داشته باشد آن را تعدیل می کند.

بادزنگ ها (وسیله ای برای ایجاد صدای خوش ناشی از وزش باد و جریان هوا)، زنگوله ها و چوب های بامبو رقصان در فنگ شویی برای جریان در آوردن انرژی چی استفاده می شوند.

لوازم برقی در فنگ شویی

لوازم برقی مانند ضبط، صوت تلویزیون، کامپیوتر، کولر، مایکروویو و غیره انرژی چی را به حرکت وا می دارند و از رکود آن جلوگیری می کنند. این بخش ها حرکت، فعالیت و تغییر را القا می کنند. همچنین از آنها می توان برای متعادل کردن نیروی پین موجود در فضا استفاده کرد.

رنگ ها در فنگ شویی

رنگ ها از نظر جسمی و روحی ما را تحت تأثیر قرار می دهند. در فنگ شویی رنگ ها نیز می توانند همانند دستورالعمل های دیگر به رفع مشکلات ما کمک کنند. در فصل های بعدی این مورد را بیشتر توضیح خواهیم داد.

روایح در فنگ شویی

همان طور که پیشتر گفته شد بوهای مختلف، هم به صورت آگاهانه و هم به صورت ناخودآگاه بر روی احساسات ما تأثیر گذارند. عود گلبرگ های خشک، شمع های عطری، روغن های خوشبو و عطرهای دیگر از دیدگاه فنگ شویی تأثیرگذار و مهم هستند. علم رایحه درمانی ثابت کرده است که بوهای خاص بر روی مغز انسان اثر قابل ملاحظه ای دارند. عطر کاج، نعناع و اکالیپتوس باعث گردش خون شده و به افزایش هوش کمک می کنند.

وانیل و بابونه تأثیر آرامش بخشی روی ما دارند. بوی عنبر، دارچین و سدر گرم و بوی پرتقال، نارنگی و نعناع سرد است. بوی گل رز، مشک، نعناع هندی، ترنج و یاسمن نیز با خاصیت تقویت قوای جنسی شناخته می شوند.

تصاویر در فنگ شویی

عکس ها، نمادها، مجسمه ها و تصاویر روی ضمیر ناخودآگاه ما تأثیر می گذارند و در علم روانشناسی آنها را به عنوان محرک می شناسند. آنها می توانند دستورالعمل های قدرتمند فنگ شویی برای تقویت همکاری، تقویت اراده یا عکس العمل های احساسی دیگر باشند. برای مثال تصویری از یک زوج شاد یادآور عشق و اتحاد است. تصویری از یک مدال یا تقدیرنامه در فرد احساس موفقیت ایجاد می کند. همچنین تصویری از یک اتومبیل مدا بالا و گرانقیمت احساس ثروت و دارایی ایجاد می کند.

Rate this post