آشپزخانه آشپزخانه محل تهیه غذا است. پس این قسمت از خانه وظیفه تغذیه و تأمین افراد را برعهده دارد. از نظر فنگ شویی آشپزخانه با شکوفایی در ارتباط است و شرایط آن تأثیر مستقیم روی وضعیت مالی شما می گذارد.

یک آشپزخانه تمیز و مرتب نشان می دهد که شما از نظر مالی تأمین هستید و در این زمینه مشکلی ندارید. یک آشپزخانه نامرتب و کثیف با لوازم فرسوده نشانه سردرگمی و سختی است و نشان می دهد که شما نگران مسائل مالی هستید. دستورالعمل های جذب پول و سرمایه را باید درون آشپزخانه اجرا کرد.

یک آشپزخانه بزرگ که با سلیقه چیده شده وجب رشد اقتصادی اعضای خانواده می شود. البته به این معنا نیست که لوازم درون آشپزخانه باید آخرین مدل و گران قیمت باشند تا در رشد اقتصادی مؤثر باشند. چیزی که اهمیت دارد آشپزخانه ای تمیز و مرتب است که تمام وسایل آن به درستی کار کنند.

اجاق گاز در فنگ شویی مرکز ثقل آشپزخانه است زیرا محل پخت غذا و همچنین تولید پول است. در صورت امکان اجاق گاز را در جایی قرار دهید که قابل دسترسی برای تمام افراد باشد و پشت به در آشپزخانه نباشد. سعی کنید اجاق گاز را کنج دیوار قرار ندهید زیرا انرژی که هنگام پخت غذا تولید می کنید گوشه دیوار گیر افتاده و موفقیت های شما را محدود می کند. از نظر طراحان داخلی بهتر است اجاق گاز، سینک ظرفشویی و یخچال طوری قرار گیرند که یک مثلث تشکیل دهند.

همیشه اجاق گاز را سالم نگه دارید زیرا هرگونه مشکلی در اجاق گاز روی اوضاع اقتصادی شما تأثیر مستقیم می گذارد. با هر بار تمیز کردن اجاق گاز رونق و شکوفایی را به زندگی خود می خوانید و انرژی مضاعفی برای رشد اقتصادی دریافت می کنید.

 

توصیه های فنگ شویی برای بهتر کردن آشپزخانه

آشپزخانه یکی از قسمت های مهم بنا است و لازم است تا از نظر فنگ شویی به این بخش توجه زیادی شود. نکات مهم مربوط به آشپزخانه عبارتند از:

 1. یک چراغ پرنور را هم برای امنیت بیشتر و هم جذب انرژی چی در آشپزخانه نصب کنید.
 2. برای رشد مالی خود هر روز از اجاق گاز استفاده کنید.
 3. راه های عبوری درون آشپزخانه را برای جلوگیری از برخورد با آنها و همچنین برای جریان یافتن انرژی چی باز نگه دارید.
 4. کابینت ها را طبقه بندی کنید و همیشه مرتب نگه دارید تا از سردرگمی و اختلاف جلوگیری شود.
 5. از سالم بودن تمام لوازم برقی آشپزخانه اطمینان حاصل کنید.
 6. برای جلوگیری از بیماری های جسمی و مشکلات اقتصادی آشپزخانه را تمیز نگه دارید.
 7. در ورودی آشپزخانه نباید روبه روی دراصلی باشد.
 8. اگر چنین حالتی حاکم است لازم است بین در ورودی و آشپزخانه جداکننده قرار گیرد.
 9. آشپزخانه نباید در قسمت شمال غربی بنا قرار گیرد زیرا پدر خانواده را درگیر مشکلات فراوان خواهد کرد و اگر چنین
 10. است باید از نکات فنگ شویی مانند استفاده از چرخه مولد و مخرب استفاده کرد. به عنوان مثال در خود آشپزخانه
 11. اصلا اجاق گاز را در قسمت شمال غرب قرار ندهید.
 12. آشپزخانه باید حداقل یک پنجره داشته باشد.
 13. آشپزخانه باید دارای نور کافی و تهویه مناسب باشد. از ساختن آشپزخانه گرد خودداری کنید.
 14. بین اجاق گاز از یک طرف و ظرفشویی و یخچال از سوی دیگر باید یک تا یک مترونیم فاصله باشد.
 15. تا جای ممکن از قراردادن اجاق گاز در کنار ظرفشویی خودداری کنید اگر چنین است باید بین این دو جداکننده قرار دهید.
 16. آشپزخانه نباید در نزدیکی یا کنار توالت باشد.
 17. در آشپزخانه از آینه و کاشی های آینه ای استفاده نکنید زیرا انرژی آشپزخانه را چند برابر می کنید.
 18. از آویزان کردن انواع قابلمه و ماهیتابه به سقف آشپزخانه خودداری کنید زیرا انرژی نامناسبی تولید میکند و نوعی بی نظمی به وجود می آورد.
 19. آویزان کردن سیر و پیاز خشک شده در آشپزخانه توصیه نمی شود.
 20. از قراردادن چاقو بدون محافظ و درپوش بر روی کابینت حتی به عنوان تزیین خودداری کنید.
 21. به انباشتگی و پاکیزگی یخچال دقت کنید. گاهی یخچال یک خانه از انباری زیر پله بدتر و شلوغ تر است. یخچال چگونه می تواند محل مناسبی برای تامین و ذخیره مواد غذایی شما باشد.

فنگ شویی سالن غذاخوری

سالن غذاخوری معمولا بین آشپزخانه و اتاق نشیمن قرار دارد و در واقع ترکیبی از تمام کارهایی است که در این دو اتاق انجام می دهید؛ زیرا در سالن غذاخوری هم زندگی اجتماعی جریان دارد و هم محل خوردن غذا است. از منظر فنگ شویی شرایط سالن غذاخوری بیانگر وضعیت اجتماعی و اقتصادی شما است.

توصیه های فنگ شویی برای بهتر کردن سالن غذاخوری

اگر فقط گاهی و به ندرت از سالن غذاخوری استفاده می کنید ممکن است زندگی اجتماعی و رشد اقتصادی شما محدود شود. یک سالن غذاخوری نامرتب به خصوص سالنی که استفاده های دیگری غیر از صرف غذا دارد می تواند باعث سردرگمی، اضطراب یا تنش در هر دو بخش اجتماعی و اقتصادی زندگی شود.

اگر هدف شما ارتقای زندگی اجتماعی یا وضعیت اقتصادی است می توانید دستورالعمل های فنگ شویی را در سالن غذاخوری اجرا کنید؛ همانند کاری که در آشپزخانه و اتاق نشیمن انجام دادید.

محل صرف غذا همچنین روی سلامت افراد تأثیرگذار است. سالنی که با سلیقه چیده شده و دارای محیطی آرامش بخش است به هضم غذا کمک می کند. به همین دلیل بیشتر دستورالعمل های فنگ شویی که در سالن غذاخوری کاربرد دارند برای ایجاد تعادل و توازن هستند.

اگر می خواهید رابطه افراد خانواده صمیمی تر شود یا رابطه شما با دوستان و همکارانتان مستحکم شود از میز غذاخوری دایره شکل استفاده کنید زیرا دایره نماد اتحاد و یگانگی است. میزهای مستطیلی نماد حرکت و رشد هستند.

اگر می خواهید از نظر مالی پیشرفت کنید یا اگر می خواهید توانایی های خود را افزایش دهید از میزهای غذاخوری مستطیل شکل استفاده کنید.

نحوه صرف غذا و نوع غذایی هم که می خورید دارای اهمیت است. به رنگ ها، طعم ها، مزه ها و ظرف تمام غذاهایی که می خورید توجه کنید تا به سلامتی و رضایت برسید.

البته امروز بیشتر خانه های آپارتمانی سالن پذیرایی ندارند. این بدان معنا نیست که شما هیچ دوستی ندارید و از نظر مالی در تنگنا هستید. فقط کافی است دستورالعمل های فنگ شویی را در محل صرف غذا، هر کجای خانه که باشد، اجرا کنید.

نکات پیشنهادی فنگ شویی برای بهتر شدن سالن غذاخوری

 1. هنگام صرف غذا از انجام کارهای دیگر و راه رفتن خودداری کنید.
 2. از بحث کردن هنگام صرف غذا خودداری کنید زیرا مانع هضم غذا می شود.
 3. هنگام غذا خوردن به تلویزیون نگاه نکنید.
 4. هر چیز که ایجاد شلوغی و بی نظمی می کند بردارید تا روی روابط مثبت شما با دیگران اثر بدی نگذارد.
 5. صندلی های شکسته را تعمیر کنید تا هنگام صحبت با دیگران وقفه ای ایجاد نکند.
 6. در صورت امکان صندلی ها را طوری بچینید که هیچکس پشت به در وردی سالن غذاخوری ننشیند.
Rate this post