در این مطلب می رویم سراغ توپخانه سنگین چشم ها: چشم های خیلی چسبنده یا چشمهای چسب قطره ای، بگذارید به آنها بگوییم: «چشم های اپوکسی». رئیس های بزرگ از چشم های اپوکسی استفاده می کنند تا کارمندانشان را ارزیابی کنند. کارآگاهان پلیس از چشم های اپوکسی استفاده می کنند تا خلافکاران مظنون را به وحشت بیندازند و مجنون های باهوش از چشم های اپوکسی استفاده می کنند تا لیلی ها را به خودشان علاقه مند کنند. (اگر عشق و عاشقی هدف توست، چشم های اپوکسی ردخور ندارد!)

چطور با کمک چشمهایت کسی را به خودت علاقه مند کنی؟

برای اجرای تکنیک چشم های اپوکسی، حداقل به سه نفر نیاز است: تو، فرد مورد نظرت و یک شخص ثالث. این تکنیک به این صورت است: معمولا وقتی داری با دو یا چند نفر صحبت می کنی، به کسی خیره می شوی که دارد حرف می زند. با این حال، تکنیک چشم های اپوکسی می گوید چشم هایت باید روی شنونده تمرکز یابد (یعنی روی هدفت)، تا روی گوینده. این کار هدفت را گیج می کند و در دل از خودش می پرسد: «چرا این آدم به جای اینکه به گوینده نگاه کنه داره به من نگاه میکنه؟»

با این کار هدفت احساس می کند تو علاقه زیادی به عکس العمل های او داری. این تکنیک در بعضی موقعیت های تجاری خاص می تواند بسیار مفید باشد. مثلا مواقعی که باید در مورد شنونده قضاوتی صورت بگیرد.

متخصصان منابع انسانی اغلب از تکنیک چشم های اپوکسی استفاده می کنند، البته نه به عنوان یک تکنیک، بلکه به این خاطر که آنها حقیقتا علاقه مند به بررسی واکنش کارمندان به مسائل خاصی که مطرح می شوند هستند. وکلاء رؤسا، کارآگاهان پلیس، روان شناسان و افراد دیگری که باید واکنش های افراد را مورد بررسی قرار دهند، برای اهداف تجزیه و تحلیلی خود از تکنیک چشم های اپوکسی استفاده می کنند.

وقتی از تکنیک چشمهای اپوکسی استفاده می کنی، پیام هایی حاکی از اشتیاق تو که آمیخته با اعتماد به نفس کامل است، ساطع می شود. البته حواست باشد که چشم های اپوکسی تو را در جایگاه ارزیابی یا قضاوت کردن فرد قرار می دهد. بنابراین باید مواظب باشی بیش از حد از این تکنیک استفاده نکنی، چون ممکن است تو را در نظر دیگران آدمی خودبین و بی حیا جلوه دهد!

تکنیک چشم های اپوکسی

تکنیک چشم های اپوکسی

این تکنیک گستاخانه تأثیر قدرتمندی دارد. به شخص مورد نظر خود نگاه کن، حتی وقتی کس دیگری دارد حرف می زند. مهم نیست چه کسی دارد حرف می زند، نگاهت را بر زن یا مردی بدوز که می خواهی روی او تأثیر بگذاری.

گاهی اوقات استفاده کامل از تکنیک چشم های اپوکسی تأثیرات بیش از حد قدرتمندی دارد. بنابراین بد نیست در مواقع لزوم از شکلی ملایم تر، اما به همان اندازه مؤثر استفاده کنی. به گوینده نگاه کن، ولی هر بار که او گفتن نکته ای را تمام کرد، نگاهت را به طرف هدفت برگردان و به او نگاه کن. با این کار خانم یا آقای «هدف» باز هم احساس می کند که تو مجذوب عکس العمل های او شده ای، ولی دیگر خبری از آن حالت گستاخانه و ناخوشایند نیست.

از چشم های اپوکسی استفاده کن تا آنها را به خودت علاقه مند کنی اگر چشم انداز مورد نظر عشق و عاشقی است، چشم های اپوکسی یک پیام دیگر را هم منتقل می کند. اینکه: «نمیتونم ازت چشم بردارم» یا «تو فقط چشمام رو گرفتی»، به مردم شناسان به چشم می گویند: «عضو آغازین عشق» چون تحقیقات نشان داده است ارتباط چشمی قوی ضربان قلب ما را به هم می ریزد. به علاوه، ماده ای شبیه ماده مخدر در سیستم عصبی ما میریزد به نام فنی لتی لامین. از آنجایی که این هورمون در موقع هیجانات شهوانی در بدن انسان دیده می شود، ارتباط چشمی می تواند هیجان آور باشد.