متولدین دی ماه یا ماه بز، انسان هایی بلند پرواز هستند، آنها از تمام لحظات خود استفاده مفید کرده و همیشه برای به دست آوردن پول تلاش می کنند، البته این ها مواردی نیست که به چشم بیاید، به این دلیل که متولدین دی ماه انسان هایی هستند که بی سرو صدا، آرام و بدون جلب توجه کار می کنند و در کل زیاد در دسترس و  بین جمع نیستند همیشه در گوشه و کنار همه چیز را نظاره گر هستند.

خصوصیات شخصیتی متولدین دی

متولدین دی ماه افرادی روراست هستند و ناراحتی و خوشحالی در چهره شان فریاد می زند، اما اصولا ته چهره آنها همیشه کمی غم و غصه و حس جاه طلبی وجود دارد.

درست است که دی ماهی ها موقر، متین و بی آزار هستند اما در وقت خود سفت و محکم هستند. مهمترین و آخرین هدف آنها در هر کاری موفق شدن است و به چیزی جز موفقیت نمی اندیشند و خود آن ها نیز هیچ گاه مانعی برای پیشرفت دیگران نمی شود، اما دوست دارد از بقیه افراد جلوتر بزند.

هیچ وقت حالت هایی مثل حسادت، شهوت، خشم و تنبلی در چهره دی ماهی ها دیده نمی شود، آن ها کاملا بی تفاوت برخورد می کنند.

متولد دی ماه علاقه دارد تا اشتباهات خودش را جبران و با بررسی کند و از تکرار آن جلوگیری کند. قابل اشاره است که احساسات دی ماهی ها کاملا تحت کنترل عقل و منطق است او از کسانی که دستورات و قوانین را رعایت میکنند خوشش می آید.

متولدین دی ماه گاهی بدبین می شوند و همه را از این دید می بینند. آنها به بزرگترها بسیار احترام می گذارند و این حس در جوانی بیشتر نمایان می شود.

یک دی ماهی خود نیز به زمان پیری شدنش فکر می کند و همین موضوع باعث احترام آنها به افراد مسن است. متولدین دی ماه زیاد اهل فضولی و غیبت نیستند اما در زمان نصیحت کاملا جدی و راسخ ضحبت می کنند. دی ماهی ها انسان هایی منظم و اهل عمل و حساس هستند. آنها زیاد در جمع نمی درخشند و به طور کلی خجالتی و کمی لجبازند.

همچنین بخوانید: خصوصیات متولدین دی ماه از دید روانشناسی

سنگ ماه تولد دی

عجیب اما جالب است که متولدین ماه دی سنگ خاص و مخصوصی ندارند.

سنگ ماه تولد دی وجود ندارد. ولی تمامی سنگ ها با همه خواصی که دارند برای دی ماهی ها مفید است.

در نتیجه خبر خوب برای متولدین دی ماه این است که می توانند هر سنگی را که به آن آن علاقه دارند و مایل هستند انتخاب کنند و از خواص و فواید آن بهره مند شوند.

بارزترین خصوصیات مرد متولد دی

مردان متولد دی ماه یا ماه بز مردانی احساساتی و عاطفی هستند. مردهای دی ماهی دوست دارند مرتب مورد تحسین اطرافیان قرار بگیرند و واقعا نیز تعریفی هستند.

مرد های متولد دی ماه بسیار جذاب و دوست داشتنی اند و بسیار با هوش، اما چون زیاد در جمع حاضر نمی شوند دیرتر کسی از مشخصات خوب آنها مطلع می شود.

آنها خجالتی اما گاهی خشن هستند اما در هر صورت دل شما را به نحو خاصی بدست میآورند. ظاهر آنها آرام و قابل اعتماد است اما درونی عاطفی و احساساتی دارند اما هرگز اجازه نمی دهند کسی به این حالتشان پی ببرد و رفتاری از خود نشان نمی دهند که شما متوجه درون آرامشان بشوید.

مردان متولد دی ماه در سن جوانی بسیار پای بند خانه و خانواده اند اما در سنین بالاتر کمی شیطنت از خود نشان می دهند ولی در هر صورت خانواده را یک مکان مقدس می دانند.

ازدواج با مرد متولد دی ماه

سعی کنید همیشه به مادر و خانواده اش احترام بگذارید و توهین نکنید و با آنها رفتار سردی نداشته باشید چون این رابطه ها روی روابط او با شما نیز تاثیر می گذارد او دوست دارد شما به خانواده اش احترام بگذارید و آنها را به صرف شام دعوت کنید.

مردان متولد دی ماه در انتخاب همسر دقت می کنند و مادری خوب برای فرزندانشان می خواهند.

یک نکته مهم برای همسر مرد دی ماهی این است که مردان دی ماهی دوست دارند همسرشان خوش لباس تمیز و شیک و مرتب باشد. بهترین هدیه به مرد متولد دی ماه کتاب شعر است.

مرد دی ماهی چنان خود را قبول دارد که وقتی در کنار همسرش قرار می گیرد به نظر خوش همسرش احساس افتخار می کند.

مردان دی ماهی نسبت به ازدواج خیلی دقیق اند و اگر باب میلشان ازدواج نکنند ناگهان روزی خانه و خانواده را رها خواهند کرد.

مرد متولد دی ماه در جمع رفتارهای عاشقانه نمی کند اما تمام وظایفش را در برابر همسرش انجام می دهد.

مردان دی ماهی اغلب اشتباهاتشان را نمی پذیرند و از زیر آن شانه خالی می کنند آنها سعی می کنند خود را توجیه کنند. اگر به خانواده مرد دی ماهی احترام بگذارید همسر ایده آلی خواهد بود.

مرد متولد دی ماه در نقش پدر

مرد متولد دی ماه پدری به تمام معناست و از فرزندانش توقع احترام و اطاعت دارد بچه ها را لوس نمی کند اما وظایفش را در قبال آنها تمام و کمال انجام می دهد.

همچنین بخوانید: خصوصیات مرد متولد دی ماه از دید روانشناسی

بارزترین خصوصیات زن متولد دی

زنان متولد دی ماه زنان جذاب و با عشوه ای هستند. آنها مردان را به خود جلب می کنند اما گاهی خیلی بی حوصله و سرد می شوند و گوشه گیر، اما در کل آنها به دنبال مردی هستند که بتوانند با او ازدواج کنند و او باعث افتخار آنها شود.

زنان متولد دی ماه اصولا ظاهری تنبل و بی تفاوت دارند اما انسان های کاری اند. بیشتر آنها شاغل هستند اما هرگز اهل تظاهر و مطرح کردن خودشان نیستند. زن دی ماهی سعی می کند کار و حرفه اش را فدای ازدواج نکند مگر آنکه شما ایده آل واقعی او باشید.

ازدواج با زن متولد دی ماه

زنان متولد دی همیشه به پیشرفت فکر می کنند و برای رسیدن به این هدف یکی از معیارهای ازدواجشان پولدار بودن مرد آینده شان است. آنها شهرت را دوست دارند و عاشق کارهای هنری هستند و استعداد فوق العاده ای دارند.

زنان متولد دی ماه از هر طبقه جامعه که باشند ظاهری با ارزش دارند در برخورد اول آنها بسیار خوش اخلاق و عاطفی هستند، اما نقطه ای در درونشان همیشه به یأس و اندوه اشاره می کند که هیچ گاه آنرا بروز نمی دهند.

زنان دی ماهی بسیار مهمان نواز و معاشرتی هستند و در خانه هایشان همیشه نظم برقرار است. آنها دوست دارند شما زیبایی و جذابیتشان را مدام یادآوری کنید و او حامی و پشتیبان خانواده اش است و از همسرش نیز توقع احترام دارد و در مقابل به خانواده همسرش نیز احترام فراوان می گذارد.

زن دی ماهی روحیه مددکاری دارد و سعی می کند دست درماندگان و بیماران را بگیرد و به آنها رسیدگی کند.

زن متولد دی ماه چطور مادری است؟

زنان متولد دی به شعر و موسیقی علاقه مند هستند آنها در نقش مادر به فرزندانشان یاد می دهند که حسابگر باشند و اجناس خوب و با کیفیت بالا را بخرند او از فرزندانش نیز توقع احترام دارد و نسبت به آنها فداکار است اما آنها را لوس نمی کند.

زن دی ماهی زیبایی را تا آخر عمر حفظ خواهد کرد اما از نظر اعتماد به نفس کمی ضعیف است و کمی هم روحیه لجبازی دارد. زن دی ماهی دوست دارد به شما افتخار کند و در راه موفقیت به شما کمک خواهد کرد.

همچنین بخوانید: خصوصیات زن متولد دی ماه از دید روانشناسی

همچنین بخوانید: خصوصیات کودکان متولد دی ماه

همچنین بخوانید: خصوصیات مدیر و کارمند متولد دی ماه