دسر شانامو یکی از دسرهای مجلسی و خوشمزه، این دسر نرم و لطیف هست و برای مهمانی ها یه گزینه عالیه. این دسر شانامو برای شب یلدا هم انتخاب خیلی خوبیه.

مواد لازم برای تهیه دسر شانامو

  • خامه صبحانه یا قنادی ۳۰۰ گرم
  • پنیر ماسکارپونه یا خامه ای ۲۰۰ گرم (یک بسته)
  • شیر عسلی ۴۰۰ گرم (یک قوطی)
  • بستنی وانیلی ۲۰۰ گرم (۱ لیوان)
  • پودر ژله با طعم دلخواه ۲ بسته
  • پودر ژلاتین ۴۰ گرم (۴ قاشق غذاخوری)

دستور تهیه دسر شانامو یک دسر شیک و خوشمزه مجلسی

طرز تهیه دسر شانامو یک دسر شیک و خوشمزه مجلسی

برای شروع ابتدا پودر ژله رو با دو لیوان آب جوش حل کردم. روی حرارت غیر مستقیم قرار دادم تا ذراتش خوب حل بشه و بعد کنار گذاشتم از دما بیفته و خنک بشه.

سپس روی نصف لیوان آب سرد، پودر زلاتین پاشیدم و روی حرارت غیر مستقیم قرار دادم تا ذراتش خوب حل بشه و بعد گذاشتم کنار تا خنک بشه.

خامه و پنیر خامه رو با همزن کمی زدم، نمی خواد فرم بگیره در حد ترکیب شدن و بعد شیر عسلی و بستنی وانیلی رو ریختم و ترکیب کردم. ژله حل شده خنک و ژلاتین حل شده خنک رو هم ریختم و ترکیب کردم.

قالب رو خیلی جزیی با روغن مایع چرب کردم و مواد دسر رو ریختم. من از دو تا قالب متوسط استفاده کردم. برای این حجم از مواد برای دو تا قالب متوسط یا یک قالب بزرگ هست و اگر بخواید می تونید کل مواد رو نصف و در قالب متوسط درست کنید.

قالب رو در یخچال ۵ تا ۶ ساعتی قرار دادم تا خوب بسته بشه و بعد دورش رو با کار آزاد کردم و از کناره ها کشیدم و وقتی دیدم کامل آزاد شده روش یک دیس مرطوب قرار دادم و برگردوندم و با دونه های انار تزئین کردم.

این دسر با وجود استفاده از ژله و شیرعسلی و بستنی شیرینیش کم و نرمال هست و من برای مهمانی هام همیشه درست می کنم.  البته من معمولا خامه صبحانه می ریزم.

من از قالب پلاستیکی استفاده کردم. اگر مبتدی هستید سراغ قالب سیلیکونی اصلا نرید چون کار باهاش براتون سخت میشه. قالب پلاستیکی راحت ترین قالب هست.

امیدوارم که درست کنید و مورد پسندتون قرار بگیره.