چیز کیک شکلاتی رو که دیگه همه دوست دارن. اگه تو خونه قالب کمربندی ندارید باز هم میتونید این چیزکیک شکلاتی رو بدون قالب کمربندی تو خونه درست کنید و از طعم فوق‌العاده‌اش لذت ببرید. در ادامه با دستور پخت چیز کیک شکلاتی بدون قالب کمربندی مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.


مواد لازم برای تهیه چیز کیک شکلاتی

  • پنیر ماسکارپونه یا لبنه 300 گرم (از پنیر خامه ای کم نمک هم میتونید استفاده کنید. من از یک بسته لبنه 200 گرمی و یک بسته پنیر خامه‌ای 100 گرمی استفاده کردم)
  • خامه صبحانه 300 گرم (یک پاکت و نیم) (از خامه قنادی هم میتونید استفاده کنید، اگه خامه قنادی استفاده کردین پودر قند رو حذف کنید.)
  • پودر قند 3 قاشق غذاخوری سر پر
  • پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری سر پر
  • پودر ژلاتین 1 قاشق غذاخوری سر پر
  • آب خنک نصف لیوان
  • نسکافه 1 قاشق غذاخوری سر پر (اضافه کردن نسکافه سلیقه‌ای هست، اگه نسکافه اضافه کردید 1 قاشق غذاخوری دیگه پودر قند اضافه کنید.)

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی بدون قالب کمربندی

طرز تهیه چیز کیک شکلاتی بدون قالب کمربندی

مرحله اول، پخت کیک پایه

ابتدا کیک پایه ساده رو برای پایه چیز کیک بپزید و بعد از پخت سطح روی کیک رو برش بدید تا صاف و یکدست بشه. بهتره کیک رو از روز قبل درست کنید و بعد از اینکه خنک شد در سلفون بپیچید تا خشک نشه.


مرحله دوم، حل کردن پودر ژلاتین در آب سرد

پودر ژلاتین رو با آب خنک مخلوط کنید تا اسفنجی بشه و بعد روی بخار کتری بذارید تا به روش بن ماری کاملا شفاف بشه.


مرحله سوم، آماده کردن مواد پنیری

یک کاسه بزرگ بردارید و پنیر خامه‌ای، خامه صبحانه، پودر قند و پودر کاکائو را با همزن بزنید تا یکدست بشه. سپس نسکافه رو در 2 تا 3 قاشق غذاخوری آبجوش حل کنید و بعد از خنک شدن به مواد پنیری اضافه کنید. استفاده از نسکافه سلیقه‌ای هست.

اگه نسکافه به مواد اضافه کردید حتما 1 قاشق غذاخوری پودر قند هم اضافه کنید. در ادامه ژلاتین حل شده رو که به دمای محیط رسیده و از داغی افتاده به مواد اضافه کنید و با همزن بزنید تا یکدست بشه.


مرحله چهارم، ریختن مواد پنیری روی کیک

دور کیک رو با طلق فیکس کنید و چسب بزنید تا محکم بشه. طلق رو از لوازم تحریری میتونید تهیه کنید. سپس مواد پنیری رو روی کیک بریزید و با قاشق صاف کنید تا ضخامت مواد یکسان بشه. چیز کیک رو حداقل به مدت 6 تا 8 ساعت داخل یخچال بذارید تا مواد پنیری خودشو بگیریه و سفت بشه.

بعد از گذشت 6 تا 8 ساعت، چیز کیک شکلاتی رو از یخچال خارج کنید و چسب طلق را باز کنید و طلق را به آرومی از چیز کیک جدا کنید. اگه مواد پنیری به طلق چسبیده بود با یه چاقو به آرومی گوشه‌های مواد رو جدا کنید. روی چیز کیک پودر کاکائو الک کنید و به داخواه با سس شکلات تزئین کنید.


نکات مهم و فوت و فن های تهیه چیز کیک شکلاتی بدون فالب کمربندی

  • هر بار که چیز کیک رو برش میزنید چاقو رو با دستمال تمیز کنید و مجدد برش بزنید تا تمیز برش بخوره.
  • اگه چیز کیک رو شیرین‌تر دوست دارید، قبل از ریختن مواد پنیری روی کیک، از مواد پنیری بچشید و مقدار شیرینیش رو با سلیقه خودتون تنظیم کنید.
همچنین بخوانید:

 


فیلم طرز تهیه چیز کیک شکلاتی بدون قالب کمربندی با پایه کیک

4.3/5 - (15 امتیاز)