خوراک مرغ و قارچ و سیب زمینی غذایی فوق‌العاده خوشمزه است که برای درست کردنش به مواد اولیه نیاز ندارید. این خوراک رو با نان‌های مختلف می‌تونید میل کنید. همچنین می‌تونید مقدای پنیر پیتزا به این خوراک اضافه کنید و بریزید لای نون ساندویچی و به شکل ساندویچ میل کنید.


مواد لازم برای تهیه خوراک مرغ و قارچ و سیب زمینی و پنیر پیتزا

  • سینه مرغ 1 عدد
  • سیب زمینی 4 تا 5 عدد
  • قارچ 250 گرم
  • پیاز 1 عدد
  • فلفل دلمه 1 عدد (به دلخواه)
  • پنیر پیتزا 1 لیوان فرانسوی دسته‌دار
  • نمک 1 قاشق چای‌خوری
  • فلفل سیاه 1 قاشق چای‌خوری
  • زردچوبه 1 قاشق چای‌خوری
  • پودر سیر

طرز تهیه خوراک مرغ و قارچ و سیب زمینی و فلفل دلمه

خوراک مرغ و قارچ و فلفل دلمه

مرحله اول، سرخ کردن سیب زمینی

سیب زمینی ها رو پوست گرفته و به شکل نگینی خرد کنید. سپس سیب زمینی رو با آب سرد بشویید تا نشاسته سیب زمینی بره. سیب زمینی رو روی پارچه نخی بریزید و خشک کنید.

سپس داخل تابه روغن بریزید و سیب زمینی رو داخل روغن سرخ کنید. وقتی که سرخ شد داخل توری یا پارچه مخصوص بریزید و روغن اضافی سیب زمینی رو بگیرید.

خوراک مرغ و سیب زمینی


مرحله دوم، تفت دادن فلفل دلمه

فلفل دلمه رو به شکل نگینی ریز خرد کنید. داخل تابه مقداری روغن بریزید و فلفل دلمه خرد شده رو حدود 4 دقیقه روی حرارت کم تفت بدید. دقت کنید که اگه فلفل دلمه رو با حرارت زیاد تفت بدید ممکنه تلخ بشه.

استفاده از فلفل دلکه عطر و طعم خوبی به خوراک مرغ و قارچ و سیب زمینی میده، اما اگه فلفل دلمه رو داخل غذا دوست ندارید حذفش کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با هویج و سیب زمینی


مرحله سوم، سرخ کردن مرغ

استخوان سینه مرغ رو جدا کنید و مرغ رو به شکل نگینی خرد کنید. پیاز رو پوست بگیرید و ریز خرد کنید یا رنده کنید. سپس پیاز رو داخل تابه بریزید و کمی روغن اضافه کنید.

طرز تهیه خوراک مرغ و قارچ

در ادامه مرغ خرد شده رو به پیاز اضافه کنید و تفت بدید تا مرغ پخته بشه. چون که مرغ ریز خرد شده، برای پخته شدن به زمان زیادی نیاز نداره.

خوراک مرغ و قارچ با پنیر پیتزا

سپس نمک، فلفل سیاه، زردچوبه و پودر سیر رو اضافه کنید و کمی هم بزنید.

طرز تهیه خوراک مرغ ریش ریش شده

یه روش دیگه برای درست کردن خوراک مرغ و قارچ و سیب زمینی اینه که مرغ رو داخل آب بپزید و سپس خرد یا ریش ریش کنید و بعد به پیاز اضافه کنید.


مرحله چهارم، اضافه کردن قارچ

قارچ رو شسته و خرد کنید. سپس قارچ خرد شده رو به مرغ اضافه کنید و 2 قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید و هم بزنید. وقتی که قارچ آب انداخت حرارت رو کم کنید و حدود 15 تا 20 دقیقه زمان بدید تا آب قارچ تبخیر بشه و طعم مرغ و قارچ به خورد هم بره.

غذا با مرغ و سیب زمینی و پنیر پیتزا

در صورت استفاده از مرغ پخته برای درست کردن خوراک مرغ ریش ریش شده، قارچ رو جدا تفت بدید و وقتی که آب قارچ کشیده شد به مرغ اضافه کنید.


مرحله پنجم، اضافه کردن سیب زمینی سرخ کرده و فلفل دلمه

وقتی که آب قارچ گرفته شد، سیب زمینی سرخ شده و فلفل دلمه تفت داده شده رو اضافه کنید، مواد رو هم بزنید و حدود 10 تا 15 دقیقه به خوراک زمان بدید تا جابیفته.

یه روش دیگه برای درست کردن خوراک مرغ و قارچ با سیب زمینی اینه که سیب زمینی سرخ شده رو با مرغ و قارچ مخلوط نکنید و در زمان سرو سیب زمینی سرخ شده رو کنار مخلوط مرغ و قارچ بریزید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه خوراک بامیه بدون گوشت و مرغ؛ ساده و خوشمزه


مرحله ششم، اضافه کردن پنیر پیتزا

10 دقیقه قبل از اینکه خوراک رو سرو کنید، پنیر پیتزا رو اضافه کنید و خوراک رو هم بزنید. درب ظرف تابه رو ببندید تا پنیر آب بشه و خوراک آماده بشه. به دلخواه می‌تونید پنیر پیتزا رو حذف کنید.

3.7/5 - (4 امتیاز)