کیک شکلاتی رو می‌تونید داخل لیوان و بدون فر روی گاز درست کنید. در ادامه با دستور پخت کیک شکلاتی ساده با لیوان بدون فر مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.


مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتی ساده با لیوان بدون فر

  • آرد 4 قاشق غذاخوری
  • پودر کاکائو 2 قاشق غذاخوری
  • شکر 4 قاشق غذاخوری
  • تخم‌مرغ 1 عدد
  • وانیل نوک قاشق چای‌خوری
  • بیکینگ پودر 1 قاشق چای‌خوری
  • نمک نوک قاشق چای‌خوری
  • روغن مایع 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک شکلاتی ساده با لیوان بدون فر

طرز تهیه کیک شکلاتی ساده با لیوان بدون فر

مرحله اول، هم زدن تخم مرغ

برای شروع ابتدا تخم‌مرغ‌ها رو یکی یکی داخل یک کاسه کوچک بشکونید و وقتی که از سالم بودنشون مطمئن شدید داخل یک کاسه بزرگ بریزید. سپس وانیل رو به تخم‌مرغ‌ها اضافه کنید و یا همزن برقی یا دستی هم بزنید تا زرده و سفیده به طور کامل مخلوط و یکدست بشن.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک لایه ای بدون فر شکلاتی دو رنگ

مرحله دوم، اضافه کردن شکر و روغن

در این مرحله شکر رو به تخم‌مرغ اضافه کنید و هم بزنید تا شکر به طور کامل داخل تخم‌مرغ حل بشه. در ادامه روغن رو اضافه کنید و کمی هم بزنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک شعریه شیر عسلی

مرحله سوم، اضافه کردن آرد و پودر کاکائو

آرد سفید، پودر کاکائو، بیکینگ پودر و نمک رو داخل یک ظرف جدا بریزید و با هم مخلوط کنید. سپس مواد رو سه مرتبه الک کنید. آرد الک شده رو کم کم به مواد مایع اضافه کنید و هم بزنید تا آرد گلوله نشه.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک توت فرنگی صورتی با پوره توت فرنگی

مرحله چهارم پختن کیک شکلاتی ساده با لیوان در قابلمه روی گاز

کف قابلمه آب بریزید و روی حرارت بذارید تا آب به جوش بیاد. داخل لیوان‌ها رو کمی چرب کنید. مایه کیک شکلاتی رو داخل لیوان‌ها بریزید به طوری که نصف لیوان از مایه کیک پر بشه. سپس لیوان‌ها رو به آرومی داخل قابلمه بذارید. درب قابلمه دمکن بپیچید و روی حرارت کم حدود نیم ساعت زمان بدید تا کیک شکلاتی ساده لیوانی مغز پخت بشه. بعد از گذشت نیم ساعت، یک خلال دندان به داخل کیک شکلاتی وارد کنید. اگه کیک به خلال دندون نچسبید، یعنی کیک شکلاتی ساده آماده شده.

لیوان‌ها رو از قابلمه خارج کنید و چند دقیقه صبر کنید تا کم خنک بشه تا کیک به راحتی از لیوان خارج بشه. سپس روی کیک ها رو با سس شکلات، شکلات آب شده، خامه یا پودر نارگیل تزئین و نوش جان کنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک نسکافه ای خیس بدون فر در قابلمه

نکات مهم و فوت و فن های پخت کیک شکلاتی ساده با لیوان در قابلمه بدون فر

  • دقت داشته باشید که برای پخت کیک شکلاتی ساده با لیوان در قابلمه، ارتفاع آب باید کمتر از نصف ارتفاع لیوان‌ها باشه تا آب در زمان جوشیدن وارد لیوان‌ها نشه و کیک رو خراب نکنه.
  • درب قابلمه حتما دمکن بپیچید تا بخار آب که روی درب قابلمه ایجاد میشه، داخل کیک نچکه و کیک رو خراب نکنه.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کشمشی ساده
5/5 - (1 امتیاز)