کیک رژیمی با آرد جو دوسر یا کیک آرد جو یه کیکه سالم و مقویه و بافت نرمی داره و به دلیل نداشتن شکر و آرد سفید گزینه مناسبی برای افرادی که رژیم لاغری دارند هست. در ادامه با دستور پخت کیک رژیمی با آرد جو و شیره انگور یا شیره خرما مرحله به مرحله آشنا خواهید شد.


مواد لازم برای تهیه کیک رژیمی با آرد جو دوسر و شیره انگور

  • آرد جو 1 لیوان سر پر
  • تخم مرغ 3 عدد
  • وانیل نصف قاشق چای‌خوری
  • شیره انگور دو سوم لیوان
  • آب جوش دو قاشق غذاخوری
  • بکینگ پودر 1 قاشق مرباخوری

طرز تهیه کیک آرد جو رژیمی بدون شکر و روغن با شیره خرما یا انگور

طرز تهیه کیک رژیمی با آرد جو دوسر و شیره انگور

مرحله اول، آسیاب کردن جو

برای شروع ابتدا یک جو یا جوی دوسر رو داخل آسیاب بریزید و آسیاب کنید تا به طور کامل پودر بشه. سپس آرد جو دو تا سه مرتبه الک کنید.

همچنین ببینید: طرز تهیه دسر رژیمی بدون شکر با سیب و جو پرک

مرحله دوم، آماده کردن مایه کیک

تخم مرغ ها رو داخل یک کاسه بزرگ بشکنید. وانیا رو به تخم مرغ ها اضافه کنید و با همزن دستی یا برقی تخم مرغ ها رو هم بزنید تا زرده و سفیده بو طور کامل با هم مخلوط و یکدست بشن. دو قاشق غذاخوری آب جوش رو به شیره انگور یا خرما اضافه کنید و هم بزنید تا کمی رقیق بشه. سپس شیره انگور رو به تخم مرغ اضافه کنید و مواد رو هم بزنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک نسکافه ای خیس بدون فر در قابلمه

مرحله سوم، اضافه کردن آرد جو

بیکینگ پودر رو به آرد جو اضافه کنید و هم بزنید تا بیکینگ پودر با آرد جو مخلوط بشه. سپس آرد جو رو کم کم و طی سه مرحله به تخم مرغ اضافه کنید و مواد رو با لیسک به صورت دورانی و در یک جهت هم بزنید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کشمشی ساده خانگی بدون فر روی گاز

مرحله چهارم، پخت کیک رژیمی با آرد جو در فر

برای پخت کیک رژیمی با آرد جو رژیمی با آرد جو داخل فر، کف قالب رو کاغذ روغنی بذارید، مایه کیک رو داخل قالب بریزید و داخل فر از قبل گرم شده به مدت 30 دقیقه با دمای 180 درجه سانتی‌گراد در طبقه وسط فر بپزید.

پخت کیک رژیمی با آرد جو بدون فر روی گاز

یه قابلمه بزرگتر از قالبی که میخواید مواد رو توش بریزید انتخاب کنید. قابلمه رو از یک ربع قبل روی حرارت بذارید و گرم کنید. سپس قالب رو داخل قابلمه که گرم شده قرار بدید و سرش دمکنی بذارید و روی حرارت کم حدود 30 تا 40 دقیقه زمان بدید بپزه. اگه از قالب سیلیکونی استفاده می‌کنید حتما یه پایه زیرش داخل قابلمه قرار بدید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک ژله ای ساده بدون خامه بدون فر