مدیر متولد مرداد ماه؛ اغلب کسانی که با مدیران متولد مرداد ماه کار کرده اند، اقرار می کنند که اینان مدیران ممتازی هستند. مدیر متولد این ماه نه فقط در سازماندهی و تنظیم امور از مهارت والایی برخوردارست بلکه با توسل به روش های بی نظیر، زمینه اجرای امور را به طور اعجاب آوری، آسان و میسر می کند. غالبا امور جانبی و کم اهمیت را به دیگران را می گذارد و اگر از کارمندان خود، طرح و ایدهای ابتکاری دریافت کند، بی درنگ در مقام اجرای آن بر می آید و البته امتیاز اصلی را از آن خود می داند!
اگرچه موفقیت های او در اصل ناشی از نشاط و سرزندگی بی نظیر او است اما به جذابیت دفتر کارش اهمیت زیادی می دهد. مدیر متولد مرداد ماه از طبعی کریم و بخشنده بهره می برد. دستگیری و مراعات حال کارمندان را وظیفه خود می داند. او اهل تقدیر از زیر دستان خود نیز هست. توانایی های دیگران را ستایش می کند اما ایمان دارد که خود برتر از همه است. خوشبینی، دل و جرات و خلاقیت از دیگر مشخصات این مدیر بشمار می آید.

ویژگی های مدیران متولد مرداد ماه

مدیر متولد مرداد ماه از درون گرایی و پنهان کاری و نیز دسیسه چینی های رایج در اغلب محیط های اداری بیزار است. او کنجکاو است و در مسائلی که ربطی به او ندارد ولو به نیت خیر دخالت می کند. نصیحت و ارشاد کردن و نیز مصاحبه و مشارکت در هر گفت و شنودی که پیش روی او صورت می گیرد، جزء علائق مدير متولد مرداد ماه است.
گاه رفتار مدیران متولد این ماد، عجیب و غریب به نظر می رسد. مثلا در مواردی به خاطر یک مساله پیش پا افتاده، غضبناک می شود و گاه به دفتر کارش پناه می برد و ساعت ها در سکوت و انزوا فرو می رود. این مدیر هنگامی که دچار خشم و غضب می شود، درمانی بهتر از مدح و ستایش نمی یابد. شیک پوش، خوش خوراک، دست و دل باز و برخوردار از عزت نفس فراوان است. او به مطرح شدن و شهرت، علاقه دارد {اگرچه ممکن است ظاهرأ منکر این واقعیت باشد} معروف است که مرد متولد تیر ماه همواره می کوشد تا اعجاب و حیرت دیگران را برانگیزد. البته او بدون شک شایسته این اعجاب و جلب توجه نیز هست.
او به معنی واقعی کلمه، انسانی بزرگ است. تنها شرط بروز و ظهور این استعدادها آن است که با متولدین مرداد ماه، رفتاری مناسب در پیش گرفته شود.

ویژگی های کارمندان متولد مرداد ماه

کارمند متولد این ماه به مدد روش های خاص خود می تواند در بین دهها کارمند، خود را بر سر زبان ها اندازد. گاه به سرعت عمل متوسل می شود و گاه می کوشد نگاه دیگران را به خود جلب کند. اگر هیچ یک از این روش ها به ثمر نرسد، به تعریف و تمجید از خویشتن نزد سایر کارمندان و روساء روی می آورد. پست و مقام متولدین مرداد ماه هرچه باشد در هر صورت آنان موجوداتی لایق و سزاوار به نظر می رسند. اینان کسب موفقیت معنوی و دست یابی به مقام های احترام برانگیز را بر پول و مادیات ترجیح می دهند. طبیعت او به گونه ای است که به سمت جایگاه فرماندهی و رهبری تمایل دارد. اگر چنین زمینه ای برایش فراهم نشود، نقش اندرزگو و راهنما را بر عهده می گیرد.

شیرین ترین لحظه زندگی او زمانی است که حس می کند دیگران به او نیاز دارند. اگر او نتواند این احساس خود را تخلیه کند، خود را موجودی بی فایده و بدبخت قلمداد خواهد کرد. جالب آنکه هرچه تقدیر و ستایش دیگران از او کاهش می یابد، میل و علاقه او به کمک به دیگران فزونی می گیرد؟ کارمند متولد مرداد ماه، مخلصانه کار می کند، مسئولیت شناس است و سخت کوشی به خرج می دهد تا به مقامی که خود را شایسته آن می داند، دست یابد. اما به محض آنکه احساس کند دست رسی به آن مقام غیر ممکن است، انگیزه خود را از دست می دهد و میدان را به دیگران می سپارد. حس مسئولیت پذیری در متولدین مرداد ماه تنها در دوران بلوغ کامل عقلی ظهور می کند. آنان در دوران نوجوانی و جوانی اهل پذیرفتن مسئولیت نیستند. البته هرگز نمی توان این گروه را بی فایده و ناکارآمد تلقی کرد. زیرا آنان از توانمندیهای شگرفی در زمینه خرید و فروش و تبلیغات برخوردارند و به خوبی از عهده جذب مشتری بر می آیند. نکته جالب این است که توانایی ها و استعدادهای متولدین مرداد ماه فقط در شرایط خاص مثلا زیر فشارهای عصبی، تجلی و ظهور می یابد. متولدین این ماه به مشاغلی نظیر تدریس، وکالت، نویسندگی، تبلیغات، راهنمای تور و خرید و فروش تمایل دارند. از نظر آنان، مهم این است که فرصت ابراز وجود به آنها داده شود.

تشویق و تقدیر باعث تقویت انگیزه و کارایی آنان می گردد. رنگ های زرد و نارنجی جزء رنگ های مورد علاقه این گروه است. گفتنی است که کارمندان متولد این ماه را بایستی از لحاظ مالی تامین کرد تا حداکثر توانایی خود را بروز دهند. علاوه بر این، او به حدودی از استقلال نیز نیاز دارد.

4.2/5 - (4 امتیاز)