بیسکوییت سه رنگ یه شیرینی خشک خوشمزه و شیرک و مجلسیه.

خوب این شیرینی هم موندگاری خوبی داره برای عید و طرز تهیه‌اش آسونه و قیافه قشنگی هم داره. سه تا طعم وانیل، قهوه و شکلات یه طعم خوب و ملایم موکا رو بوجود میارن!

برای طعم قهوه هم میتونین از پودر قهوه فوری (نسکافه) استفاده کنین البته منظورم پودر قهوه‌ بدون شکر و … است و هم پودر قهوه ترک.


مواد لازم برای تهیه بیسکویت سه رنگ

  • کره سرد مکعبی خرد شده ۲۰۰ گرم
  • آرد ۳۷۵ گرم
  • نشاسته ذرت ۲۵ گرم
  • پودرقند ۱۲۵ گرم
  • تخم مرغ ۱ عدد
  • وانیل یا وانیلین ۱/۴ قاشق چایخوری
  • پودر قهوه فوری ۱ قاشق سوپخوری + ۱ قاشق سرخالی سوپخوری آب
  • پودر کاکائو ۱ قاشق سوپخوری + ۱ قاشق سرخالی سوپخوری آب

دستور پخت بیسکویت سه رنگ

طرز تهیه بیسکویت سه رنگ

کره سرد، آرد، نشاسته را درون غذاساز با هم مخلوط کنید سپس تخم مرغ را اضافه و دستگاه را روشن کنید تا مواد حالت خرده نان پیدا کند.

به جای غذا ساز میتوانید این مرحله را با سرانگشتان دست، چنگال یا پوره‌کن هم انجام دهید.

مواد را به ۳ قسمت مساوی تقسیم کنید و در سه کاسه بریزید. به قسمت اول وانیل و یک قاشق سوپخوری آب سرد اضافه کنید و خمیر را ورز دهید تا جمع شود.

به قسمت دوم، پودر قهوه حل شده در یک قاشق سرخالی آب اضافه کنید و ورز دهید تا خمیر جمع شود.

و به قسمت آخر خمیر نیز، پودر کاکائو حل شده در یک قاشق سرخالی آب سرد اضافه و ورز دهید تا خمیر جمع شود.

دقت کنید خمیرها را زیادی ورز ندهید که به روغن بیفتند. سپس هر کدام را داخل کیسه نایلونی قرار داده و یکساعت در یخچال استراحت دهید.

پس از این مدت خمیرها را جداگانه به صورت مستطیلی به ابعاد ۳۵×۱۵ سانتیمتر باز کنید. خمیر شکلاتی را در قسمت زیرین قرار دهید و به ترتیب خمیرهای قهوه و وانیل را روی آن قرار داده و خمیر را رول کنید.

خمیر را به آرامی روی سطح کار بغلتانید تا هم لایه‌ها به هم بچسبند و هم قطر رول کوچکتر و باریکتر شود. خمیر را به سه تا چهار قسمت مساوی تقسیم کنید و داخل سلفون بپیچید و مجدد به مدت دو ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شوند.

فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتیگراد گرم کنید.

رول های بیسکوییت را به قطر نیم سانتیمتر برش بزنید و داخل سینی فر با فاصله بچینید و حدود ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر بپزید تا لبه‌های آن کمی رنگ بیاندازد.

نوش جان

5/5 - (1 امتیاز)