تیپ شناسی متولدین تیر ماه؛ اگر یک متولد تیر ماه به شما نشان داده شود و به شما گفته شود این شخص از دو شخصیت مختلف و کاملا مستقل از یکدیگر تشکیل شده، به چشم و گوش خود شک نکنید! معروف است که متولدین تیر ماه مزاجی شبیه “جيوه” دارند. این تعبیر از معادن جیوه و سیاره عطارد که الهام بخش متولدین این ماه است اقتباس شده است منظور از جیوه در این تعبیر آن است که متولدین تیر ماه از ذهنیتی پیچیده و فاقد شکل و شمایل خاص برخوردارند. به همین دلیل است که هیچگاه بسادگی نمی توان ماهیت و خاصیت فرایندهای ذهنی او را تعیین کرد. به این ترتیب شاید در یک لحظه خاص، انواع احساسات و ادراکات نظیر خشم، اکراه، اندوه، پشیمانی و یا شادمانی بصورت منفرد یا گروهی در ذهن متولد تیر ماه وجود داشته باشد.

این حالات و احساسات همانند تصاویر در یک دستگاه نمایش فیلم بطور پی در پی می آیند و می روند و بر وضع روحی و فیزیک ظاهری او تاثیر می گذارند. او پی در پی نقل مکان می کند، تغییر سیما می دهد و با همین سرعت نیز دیدگاه و افکار خود را تغییر می دهد. این رفتار عجیب به شکل خاصی در زمان مطالعه کردن نیز به سراغ او می آید. درین حالت، او با سرعت زیادی مشغول به مطالعه می شود. گاه مطالعه را از صفحه آخر شروع می کند و سپس با نوعی هیجان، به صفحات قبل باز می گردد. بعید نیست که پس از مدتی دچار احساس ملالت شود و کتاب را در نیمه راه، کنار بگذارد؟

اگر مایلید که جایگاه مورد علاقه متولدین تیرماه را بیابید، به اماکنی سر بزنید که حشر و نشر انسانها و آمد و شد آنها به شدت جریان دارد. مثلا می توانید یک متولد تیر ماه را در سالن های نمایش، موسسات ارتباط جمعی، سالن های انتظار و… سراغ بگیرید. در یکی از این اماکن، او را هوشیارانه، با جدیت تمام (چنانکه گویی امواج عصبیت و تحرک از او ساطع می شود) خواهید یافت.
این موجود، سریع سخن می گوید، سریع می شنود، سریع تصمیم می گیرد و لااقل در لحظه آخر به خوبی می داند که چه می خواهد. متولد تیر ماه، سريع الانتقال، گشاده زبان و هوشمند است. او قادر به انجام دو یا چند کار در آن واحد هست و این اعمال را با سرعتی بیش از کسی که فقط یکی از آن اعمال را انجام می دهد، به پایان می رساند. متولدین این ماه از نظمهای یکنواخت و روزمرگی بیزارند. وقتی چیزی او را جلب می کند، به سرعت از دوستان خویش غافل می شود اما غالبا دوستانش اشتباهات او را بدون سختگیری، می بخشند.

متولد تیر ماه، سخنور قابلی است. می تواند نیات خود را به خوبی پنهان کند و برخلاف آنچه که در ذهن دارد، رفتار کند. در سیاست ورزی مهارت دارد. در اقناع کردن مخاطب از چنان مهارتی برخوردار است که می تواند عقاید دیگران را تغییر دهد.
در عرصه نویسندگی و تألیف، دارای استعداد است. او به خوبی از عهده نوشتن نمایشنامه، داستان، مصاحبه و … بر می آید. از دو چیز بیزار است یکی پاسخ دادن به نامه ها و دیگر، بازگو کردن داستان زندگی خود او ترجیح می دهد آثارش را با امضاء مستعار، منتشر کند. از “حافظه واژگانی” نیرومندی بهره می برد و قادر به فراگیری چند زبان است. متولد ماه تیر از استعداد شگرفی در تولید داستان های غیر واقعی برخوردار است که این خود ناشی از قوه خلاقیت اوست. از آنجایی که علاقه وافری به طنزپردازی و تمسخر دارد، گاه ممکن است تعمد مرتکب اشتباهاتی شود. در موارد نادر به ارتکاب جرائم می انجامد به یاد داشته باشید که متولدین تیر ماه از روحیه برتری طلبی برخوردارند و همواره می کوشند تا در اوج باشند؟
به اختصار می توان گفت متولدین تیر ماه موجودی باهوش، سريع الانتقال، اما نابردبار و فاقد پشتکار است. احساسات و آرزوهای او دایما در حال درگیری با یکدیگراند. بهترین دوست برای متولدین خرداد، “نیمه دوم” اوست. حتما بخاطر دارید که در ابتدا گفته بودیم؛ شخصیت متولدین این ماه از دو نیمه متفاوت تشکیل شده است.

4.6/5 - (5 امتیاز)