تیپ شناسی متولدین شهریور ماه؛ “عذرا” سمبل پاک دامنی و عفت است و این خصوصیات را در بین بسیاری از متولدین شهریور ماه خواهیم یافت. (اگرچه هرگز نمی توان حکم کلی صادر کرد.)
متولدین شهریور ماه معمولا با موفقیت، نقش همسر و پدر را بر عهده می گیرند. آنان چندان اهل شرکت در مناسبت ها و جشن ها نیستند و این علامتی است که از دشواری ارتباطات اجتماعی آنان خبر می دهد. این مشکل مممکن است ناشی از دو علت باشد:

  • اول: طبیعت خاص متولدین شهریور
  • دوم: بیزاری آنان از سطحی نگری و ساده انگاری

متولد شهریور ماه، چندان اهل رویاء و خیالات نیست. علاقه ای به قصرهای کاغذی و شنی ندارد. هنگامیکه برای اولین بار او را می بینید، می پندارید او با یک مسئله بحرانی روبروست که یا حل می شود و یا به طوفان روحی ختم می گردد!

ویژگی های شخصیتی متولد شهریور ماه

واقعیت این است که هم و غم های متولدین شهریور، در اعماق وجود آنها ریشه دارد. حتی لبخند آنان لبریز از نگرانی و تامل است. با تمام این احوال، او ظاهری آرام و آسوده دارد. (برخلاف تاثیری که در اولین ملاقات بر دیگران بر جای می گذارد!) او نظری صائب دارد و کمتر دچار خیالات و اوهام می شود. مسائل را بخوبی درک می کند و حتی هنگامی که در دریای عشق غوطه ور است می داند به کجا می رود. او در خصوص اموری نظیر غذا خوردن، آشامیدن، سلامت و بویژه نظافت، عقاید خاصی دارد. همه متولدین این ماه را نمی توان موجوداتی عقلانی و واقع بین محسوب کرد. زیرا گاه می توان کسانی را سراغ گرفت که در رویاهای خویش در هم پیچیده اند (جالب آنکه خود به غیر عقلانی بودن رویاهایشان وقوف دارند.) آنچه مسلم است اینکه معمولا متولدین شهریور ماه از تنبلی، حماقت و قصور بیزارند. آنان شدید به عادات خود وابسته اند و در بحث و مجادله، مهارتی بی نظیر دارند. هنگامی که در مورد یک موضوع سخن می گویند به حدی در جزئیات موضوع غرق می شوند که برخی را دچار عصبیت می کنند! متولدین این ماه از استعداد عجیبی در زمینه رمز گشایی و درک مسائل پیچیده برخوردارند. اینان همیشه برای کمک به دیگران (بویژه در حوادث طبیعی) آماده اند. یکی از دلایل موفقیت های آنان، توانایی ذهنی شگرفی است که اهداف را به روشنی بلور و بدون حاشیه های مزاحم، به تصویر می کشد. او از دقت نظر و قوه شناخت شگرفی بهره می برد و به همین دلیل است که در شناخت نقاط ضعف خود و دیگران، مهارت فراوانی دارد.

یافتن یک متولد شهریور ماه در جمع، کار ساده ای است زیرا او نمی تواند برای مدات طولانی در یک مکان بنشیند. گویی به او الهام می شود که چیزهای مهمتری در جای دیگر وجود دارد! ترجیح می دهد دائما در حال رفت و آمد باشد. طرز راه رفتن او (اگر دچار معلولیت نباشد) کمی عجیب به نظر می رسد.

نقاط ضعف متولدین شهریور

او نسبت به عشق و ثروت حریص است. از درخواست کمک بیزار است، اگرچه همواره برای کمک به دیگران آمادگی دارد. از آنجایی که او به دیگران اتکاء نمی کند، می کوشد تا تمامی زمینه های قدرت و مکنت را برای خود فراهم آورد. بیکاری و دست طلب دراز کردن به سوی دیگران را نمی پسندد. او حتی نسبت به وقت خود، حریص است و در صرف وقت برای کارها، افراط نمی کند. اگر گاه متولدین این ماه را به خود خواهی و خود رایی متهم می کنند، علت آن است که آنان تا زمانی که اقناع نشوند، دست از دیدگاه و رای خود بر نمی دارند. اینان به دلیل فشارهای عصبی، بدبینی و هم و غمهای جسمی و روحی در معرض از دست دادن سلامتی خود قرار دارند. واقع بینی، صداقت، نظم، میانه روی و قدرت تشخیص از جمله امتیازات متولدین این ماه است. آنان براحتی از خویشتن انتقاد می کنند حال آنکه تحمل انتقاد دیگران بر ایشان دشوار است. متولد شهریور بیش از هر کسی از توانایی تعیین سرنوشت خود برخوردارست. رویاهایش خالی از هوس و مسائل غیر منطقی است. این موجود از قدرت جاذبه شگرفی بهره می برد.