تیپ شناسی متولدین اسفند ماه؛ برای یک ماهی معمولی، کدامیک آسان تر است؟ شنا کردن در مسیر آب و یا بر خلاف جریان آب؟

بی شک همراه شدن با جریان آب برای ماهی و متولد اسفند ماه آسان تر به نظر می رسد. هنگامیکه متولد این ماه در مسیر آب حرکت می کند، از آرامش و لذت بهرمند می شود. او شنا کردن بر خلاف جریان آب را کاری مشقت بار می داند و البته هیچ تناسبی بین خود و کارهای شاق نمی بیند! شعار او در زندگی این است: “می خواهم زندگی کنم اما کار کردن فقط به اندازه توانایی!”

همه چیز در مورد متولدین اسفند ماه

اگر به متولد اسفند ماه گفته شود خطر گرسنگی، دنیا را تهدید می کند یا کره زمین در معرض خطر آلودگی قرار دارد، واکنشی بیش از لبخند یا خمیازه به شما تحویل نخواهد داد. او به حال و روز امروزش راضی است و به فردا نیز نمی اندیشد. در زندگی، قصد کسب ثروت و قدرت ندارد. او لذت های دنیا را آرزو می کند اما از آنجایی که چندان اهل حرص و طمع نیست، خود را به آب و آتش نمیزند.

آنچه که متولد اسفند ماه را به خشم می آورد و وادار به بروز واکنش می کند، برخورد تحکم آمیز و تلخی زبان است. خشم متولد اسفند ماه، سطحی و زودگذر است. چنانکه گویی انعکاس پرتاب سنگی در آب بوده است!

متولد اسفند ماه، از نوشیدنی ها (مثلا آب) لذت می برد. او از پس عینکی قرمز رنگ به زندگی نگاه می کند و به همین دلیل، همه چیز را زیبا و فریبنده می یابد! البته این بدان معنی نیست که متولد اسفند ماه نمی تواند به سختی و مرارت های زندگی را درک کند. در واقع او از مشقات و ناملایمات به دنیای تخیلی خود پناه می برد و ایمان دارد که دنیای او عین واقعیت است. به عبارت روشن تر، در ذهن متولد اسفند ماه دو گزینه برای انتخاب وجود دارد،

  • اول: شنا کردن در سطح آب و آشنا شدن با تمامی جنبه ها و ابعاد حیات
  • دوم: فرورفتن به عمق آب و فارغ شدن از هم و غم های زندگی

حقیقت آن است که متولد اسفند ماه غالبا به دلیل فقدان بصیرت، دچار تردید و دودلی است. در این مورد نمی توان او را به یک “ماهی” که به جای نگاه کردن به جلو، به اطراف نگاه می کند، تشبیه کرد.
متولد اسفند ماه (که می دانیم آخرین ماه سال است) نمادی از مرگ و جاودانگی محسوب می شود. حال آنکه “فروردین” را نماد “زايش” می دانند. متولد اسفند، خلاصه ای از ویژگی های ۱۱ ماه قبل از خود را داراست. مثلا ممکن است از هیجان متولدین فروردین، بخشندگی آذر، کسالت اردیبهشت و … آثاری به طور مجزا و یا هم زمان در او مشاهده شود. علاوه بر این، متولدین اسفند از قابلیت فراوانی در تکامل و تحول برخوردارند. این ویژگی خاص که متولدین سایر ماه ها از آن بی بهره اند به او امکان می دهد تا از کالبد خود برون آید. در یک زمان، حال، گذشته و آینده را تجسم کند. این فرایند تا حدودی نشان می دهد که متولد اسفند چگونه قادر به پیش بینی وقایع است.

برخی معتقدند که این پدیده را می توان بهترین دلیل بر انتقال روح از کالبدی به کالبد دیگر دانست. متولد اسفند خود را جاودانه می پندارد و از این رو سلامت و آسایش خود را در راه کمک به دیگران، زیر پای می گذارد. از جمله عواملی که به جسم او صدمه وارد می کند می توان به مسکن ها، مواد هیجان آور، خستگی، مشکلات مربوط به دیگران که دائما او را تعقیب می کند و برخی عادات ناپسند در خوردن و آشامیدن اشاره کرد. علی رغم کم رویی ذاتی، متولد اسفند می تواند به خوبی از عهده ایفای نقش در تئاتر برآید، او البته در برابر نقد و انتقاد بسیار حساس است. او از حافظه ای نیرومند، روحیه ای ظریف و حس زیبا شناختی اعجاب آوری بهره می برد و اینها به او امکان می دهد تا عرصه تالیف نثر و نظم نیز راه یابد.

از آنجایی که متولدین اسفند از اراده استوار و ملکه ذهنی برای تشخیص خوب از بد برخوردارند می توانند در ردیف عارفان سرشناس قرار گیرند. طبیعت این موجود، دور از دسترس است. شخصیت او متکی به تخیلات و فرار از واقعیت است. اگر کسی از قوه تخیل نیرومند برخوردار نباشد، بعید است امکان درک شخصیت متولد اسفند را بیابد.

3.2/5 - (12 امتیاز)