چرا به آن وافل بلژیکی می گویند؟ این وافل ها توسط موریس ورمرش از بروکسل بلژیک معرفی شد. تا حد زیادی بر اساس یک دستور ساده برای وافل های بروکسل، ورمرش با مشاهده اینکه بسیاری از آمریکایی ها نمی توانند به درستی بروکسل را به عنوان پایتخت بلژیک معرفی کنند، تصمیم گرفت نام آن را به وافل Bel-Gem تغییر دهد.

تفاوت وافل بلژیکی با وافل معمولی چیست؟ وافل‌های بلژیکی دارای حفره های عمیق‌تری نسبت به وافل‌های آمریکایی هستند که آن‌ها را برای سرو با مقدار زیادی سیروپ، مربا و غیره آماده می‌کند.

بافت آن نیز سبک تر و ترد تر است. برای تهیه وافل بلژیکی به یک وافل ساز برقی یا رو گازی چدنی با طرح شبکه ای عمیق تر و بزرگتر نیاز دارید.

وافل بلژیکی طعم متفاوتی دارد و دلیل ان به خاطر دستور متفاوت در تهیه ان است .اگر فرض به این دلیل که این دو وافل حاوی مواد مختلفی هستند. تفاوت اصلی بین این دو خمیر این است که وافل بلژیکی بر پایه مخمر است.

این وافل ها فوق العاده خوش طعمه و بسیار لذیذ. حتی خالی بدون هیچ فیلینگی خوشمزست هست حتی تا یک شب بافتش نرم‌ میمونه.


مواد لازم برای تهیه وافل بلژیکی خوشمزه

  • 180 گرم شیر
  • 2 عدد تخم مرغ
  • 140 گرم کره ذوب شده خنک
  • 8 گرم نمک
  • 40 گرم شکر
  • 80 گرم استارتر خمیر ترش (90گرم ریختم)
  • نیم گرم مخمر (من یک گرم ریختم)
  • 440 گرم آرد (در صورت نیاز + 20 گرم آرد اضافی. من خمیرم شل بود و چون کمی خمیرترش بیشتر ریختم به جای 20 گرم 30 گرم آرد ریختم.)

آموزش دستور پخت وافل بلژیکی خوشمزه با خمیر مایه

طرز تهیه وافل بلژیکی خوشمزه
برای شروع ابتدا شیر، تخم مرغ، شکر، کره آب شده، مایه خمیر ترش را مخلوط کنید.

آرد را اضافه کنید. همه را با هم ورز دهید. این خمیر بستگی به نوع ارد مصرفی ممکنه خیلی شل باشه که باقی مانده ارد را اضافه کنید و ورز دهید.

اصلا آرد دیگری اضافه نکنید. بگذارید در جای گرم به مدت 4-5 ساعت تخمیر شود.

خمیر را به قطعات 90 گرمی تقسیم می کنم وافل ساز را گرم کنید و وافل ها تا 3 تا 4 دقیقه روی حرارت کم بپزد.

این وافل هارا بدون خمیرترش هم میتوانید درست کنید مقدار خمیرترش که ۸۰گرم است به جای آن پولیش درست میکنیم.

۴۰ گرم آرد را با ۴۰ گرم اب را با نیم گرم مخمر دستور مخلوط کنید و خوب هم بزنید داخل شیشه گذاشته اجازه دهید تقریبا سه برابر شود و به جای خمیرترش اضافه کنید و موقع درست کردن خمیر یک تا دوگرم مخمر بزنید. (مخمر کمتر استراحت بیشتر)

برای پولیش چهل گرم ارد و چهل گرم اب و نیم گرم که نصف قاشق چای‌خوری خوری میشه رو باهم خوب مخلوط کنید داخل شیشه بریزید درشو شل ببندید اجازه بدید تقریبا سه برابر حجم بگیره بعد بقیه مراحل طبق رسپی انجام بدید یعنی به جای خمیر ترش پولیشی که اماده کردی رو اضافه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)