بستنی زردآلو رو امتحان کردید؟ بستنی ها انواع مختلف دارند و بنا به اینکه بخواهید چقدر لطیف بشه و یا از تخم مرغ استفاده بشه و یا نه دستورالعمل متفاوت پیدا میکنند.

اصل کار این هست که ما با مواد مختلف به یک بافت نرم و غیر یخی برسیم. حالا توی این دستور هم از زرده تخم مرغ استفاده میشه و هم از خامه در مقدار کم. ضمنا میوه مورد استفاده زردآلو هست که خودش یک بافت لطیف داره پس نور علی نور.

مواد لازم برای تهیه بستنی زردآلو بدون ثعلب

  • زردآلو ۹۰۰ گرم
  • شکر یک سوم پیمانه (برای پوره زردآلو)
  • شیر سه چهارم پیمانه
  • خامه صبحانه ۲۰۰ گرم
  • شکر یک دوم پیمانه (برای پایه بستنی)
  • زرده تخم مرغ ۴ عدد

آموزش روش تهیه بستنی زردآلو بدون ثعلب

طرز تهیه بستنی زردآلو بدون ثعلب

مقدار شکر پوره رو میتونید بنا به شیرینی زردالوها کمتر کنید. دقت کنید بستنی وقتی سرد میشه شیرینیش از چیزی که اول هست کمتر میشه.

برای شروع ابتدا زردآلوها رو خرد کنید و با شکر و دو قاشق غذاخوری آب روی حرارت ملایم بگذارید هم بزنید تا کم کم بافتش نرم بشه و غلیظ در آخر هم خوب خوب پوره اش کنید و کنار بگذارید تا خنک بشه
برای بستنی پایه.

شیر، خامه و شکر را روی حرارت ملایم بگذارید.

همزمان زرده های تخم مرغ رو با همزن بزنید تا کاملا رنگش روشن بشه (هم زدن کامل زرده بوی اونها رو میگیره) اگر خیلی حساس هستید میتونید همین لحظه هم از زعفران و یا وانیل برای پوشاندن بوی زرده استفاده کنید.

وقتی ترکیب بالا شروع به جوشیدن کرد از روی حرارت برداشته با احتیاط به زرده های تخم مرغ هم خورده اضافه کنید و دائم هم بزنید تا دچار شوک نشه.

حالا ترکیب رو مجددا روی حرارت برده و هم بزنید تا به دمای ۷۲ درجه سانتیگراد برسه اگر دماسنج ندارید از تکنیک قاشق چوبی استفاده کنید.

حالا از روی حرارت برداشته از الک رد کنید و هم بزنید تا ترکیب خنک بشه. از این ترکیب به نسبت مساوی با پوره زردالو آماده شده و خنک شده مخلوط کنید. (من پوره رو بیشتر میزنم چون میخوام خیلی طعم زردآلو بده)

این مواد رو یا داخل بستنی ساز بریزید و یا به شیوه زیر عمل کنید. مواد رو داخل یک ظرف ترجیحا فلزی درب دار ترجیحا پهن ریخته. اجازه بدید یک ساعت درون فریزر استراحت کنه بعد خارج کنید با چنگال خوبی هم بزنید و مجددا درون فریز بگذارید این کار ۶ تا ۷ بار هر نیم ساعت یکبار باید تکرار بشه تا مطمین بشیم بافت بستنی یخی نمیشه.

حالا درب بستنی رو گذاشته و یک شب دیگر استراحت دهید سپس سرو کنید.

نوش جان

 

5/5 - (2 امتیاز)